آيا احمدى نژاد در مقابله با خامنه اى، جدّى است ؟! - عباس ( بابك) رحمتى
احمدى نژاد در سال ١٣٨٨ امتحانشان را پس داده است و جز جمعيت اندكى حرفهايش را باور ندارند . رئيس جمهور برگزيده خامنه اى، مردم را يك مشت خس و خاشاك ناميد و با سپاه و بسيج ، تمام عيار در مقابل مردم ايستاد و با فرمان او كه رهبرى ولايت فقيه هدايت ش ميكرد، ميليونها تن را در سراسر ايران (به ويژه تهران) سركوب كردند تا دل رهبرش را بيشتر بدست آورد.آيا احمدى نژاد دل در گرو مردم دارد؟
************************************************************
جمهورى اسلامى ،با ردِ صلاحيت احمدى نژاد و تعدادى ديگر از اصولگراها و اصلاح طلبانى مانند، علی لاریجانی، رئیس سابق مجلس، اسحاق جهانگیری معاول اول رئیس جمهور، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران و مصطفی تاجزاده از چهره‌های اصلی اصلاح‌طلبان و بسيارى ديگر كه ردصلاحيت شده اند، چه خواهد كرد؟در ميان رد صلاحيتى ها ، تنها احمدى نژاد بود كه اعلام كرده ، در صورت رد صلاحيتم در انتخابات پيش رو ١٤٠٠شركت نميكنم ! وى گفته است "جامعه در حد انفجار است"، او نمی‌خواهد در این "مسیر فروپاشی" شریک دزد قافله باشد . او در جايى ديگر، گفته است ؛"در برابر رد صلاحیتش "تا پای جان" خواهد ایستاد و کوتاه نخواهد آمد!" يعنى انتخابات را تحريم ميكنم!شما اگر باور كرديد ما هم باور ميكنيم .احمدى نژاد ، پس از آن درچند جاى ديگر صحبت كرده است.او دربين طرفدارانش به انتقادهاى تندى كه به خامنه اى و شوراى نگهبان و وضعيت جامعه گوش ميكرد و كليب آنرا در شبكه هاى اجتماعى ، گسترده پخش كرده است. احمدى نژاد با چنين عكس العملهايى در قبال رد صلاحيت اش ميخواهد به نظام نشان دهد از اينگونه برخورها،دل خوشى از حاكميت ندارد.رئيس جمهورى كه يك زمان نظرش به رهبرى ولايت فقيه نزديك بود و مردمِ را خس وخاشاك مي ناميد، قصد آن دارد كه به. شكلى طرفدارانش را به خيابانها بكشاند.البته اين تلاشها فقط براى كسب قدرت بيشتر است و بس و تكيه بر مردمِ زدن را بايد پوچ انگارد، چون احمدى نژاد امتحانش را در سال ٨٨ بخوبى پس داد و مردمِ بخوبى ماهيت ضد مردمى اش را در طول ٨ سال صدارتش، ديده اند.امروز هم همان استراتژى سركوب سرعت بيشترى به خود گرفته است ، رژيم فاشيستى مذهبى كه يد طولاني در سركوب و كشتار دارد بقاى خود را در سركوب و كشتار ميداند، اراذل و اوباشهاى رژيم ،از هم اكنون براى اعتراضات از هر جناحى، خط و نشان ميكشند و خود را براى سركوب اعتراضات احتمالى آماده كرده و مرتب به شكل هاى مختلف ،مردم و حتا كانديداها ى تائيد شده راهم تهديد مي كند كه از خط قرمزها عبور نكنند! براى نمونه يكى از نزديكان سياسى احمدى نژاد، يعنى «سعيد طاهرى» را كه معاون عمرانى حرم امامزاده صالح بود را باشليكِ گلوله از پاى در مياورند.بعضى ها ميگويند ؛ اين ترور اخطارى به تيم احمدى نژاد و طرفداران او است ، كه ميتينگ هاى اعتراضى خود را در آن امام زاده بر گزار ميكردند! اين در حالى است كه معاون امنيتى و انتظامى استان تهران گفته است:"قتل معاون عمرانى حرم امامزاده صالح امنيتى نيست و ماجرا شخصى بوده است"
احمدی‌نژاد تاکید کرده که به خاطر حس کردن این خطر "به درخواست مردم" به میدان آمده است و کنار هم نخواهد رفت! روشهاى پوپوليستى برگزيده خامنه اى زبانزد عامه مردم است.
احمدی‌نژاد گفته است ؛رد صلاحیت او "تبعات گسترده‌ای" خواهد داشت. او از اين گستردگي نام نبرده اما عده‌ای را به برنامه‌ریزی برای حذف خود از صحنه سیاسی ایران متهم کرده است: "آنها لاجرم در نشست‌های درون گروهی خویش و مشاوره با حامیان خارجی خود، به این نتیجه رسیده‌اند که چاره‌ای جز حذف فیزیکی نامزد ملت یا رد صلاحیت او نمانده است. از این رو بنا را بر این گذاشته‌اند که به هر ترتیبِ ممکن مانع از حضور بنده در انتخابات شوند و در این راه البته به جهالت و حسادت عده‌ای نیز طمع دارند."البته بيت ولايت فقيه دقيقن او را زير ذربين ،تحت كنترل خود دارد.
سایت «دولت بهار »متعلق به طرفداران محمود احمدی‌نژاد گزارش کرده که دوشنبه شب، سوم خرداد، ١٤٠٠ خورشيدى قبل از اعلام رسمی نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی در شورای نگهبان، «حسین نجات»، فرمانده قرارگاه ثارالله و مسئول امنیت شهر تهران به خانه او در شرق تهران رفته است.
این سایت ادعا کرده که آقای نجات خواستار "همکاری، سکوت و همراهی" آقای احمدی‌نژاد در مقابل رد صلاحیتش شده است.
چهارشنبه، پنجم خردادماه، سایت دولت بهار پاسخ "شفاهی و کتبی" احمدی‌نژاد به حسین نجات را منتشر کرده که در آن انتقادهای تندی را درباره حکومت ایران مطرح کرده است.
البته بايد گفت ؛امروز ، تضاد كسى كه نظرش به خامنه اى نزديك بود عميق تر از گذشته شده است . بخاطر همين دو دوره او را ردصلاحيت كرده اند!بايد پرسيد آيا احمدى نژاد اسنادي را در دست دارد يا اين پلدورم گفتن ها فقط بلوفى بيش نيست ؟ اگر حقيقت ميداشت با اين همه فشار بر خود ، بايد مردم را آگاه تر ميكرد تا شايد ،فشارهاى نظام را كمتر كند امما ديديم هم خود او را تحت فشار بيشترى قرار دادند و هم ياران و مشاورانش را ! در سالهاى اخير، اطرافيان احمدى نژاد را تحت فشار قرار داده اند،بقائى را به زندان انداختند و شكنجه اش كردند بطوريكه ،امروز كارش به تيمارستان كشيده شده است و مشايي را هم كارى كردن كه محبور شود از او جداشده و گوشه ى عزلت گزيند !
با تهديدهاى اخير رژيم نسبت به خودى ها و حتا به كانديدهاى تائيد صلاحيت شده، نشان ميدهد كه خيز ديگرى رابرداشته است. البته اين خاصيت تمامى ديكتاتور است كه در فاز آخر حاكميتشان فشار را به هر نحوى بر مردم و خودى و غير خودى زيادتر ميكنند. امما سوال اينجاست كه با تمامى اين فشار ها آيا احمدى نژاد در مقابل عاملين فشار كه مسلمن از طرف بيت خامنه اى است ،جدى است و يا اينكه بر عكس، اين داد و بيدادها مانند همان بگم ،بگم هاى اوست؟ بعضى ها مي گويند كارهاى احمدى نژاد بازار گرمى است، براى داغ كردن انتخابات؟بايد گفت ؛ حال كه او را رد صلاحيت كرده اند، باز به نظر اين بعضى ها بايد باور داشت ؟! آيا احمدى نژاد به حرفهاى خود عمل خواهد كرد و يا به گفته خودش در انتخابات شركت نمى كند يعنى انتخابات را تحريم خواهد كرد؟ يكى نوشته بود از عجايب مملكت اين است كه احمدى نژاد بعنوان رئيس جمهورسابق ميگويد: نبايد راى داد! ولى فرخ نگهدار بعنوان باصطلاح اپوزيسيون به او ميگويد مگر سرنوشت كشور برايت مهم نيست كه نمى خواهى راى بدهى؟ ( خنده ى حضار)

اختر نیوز