کارگران ساختمانی خوزستان بیش از یک سال در انتظار سهمیه بیمه هستند

ایلنا
جلسه هم‌اندیشی و بررسی موانع صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی خوزستان به میزبانی انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان ایذه، در ساختمان سازمان فنی و حرفه‌ای این شهرستان برگزار شد.

دراین جلسه اعضای هیئت مدیره انجمن‌های شهرستان‌های ایذه، باغملک، لالی، رامهرمز، شوشتر، شوش دانیال، اندیمشک، دزفول، سوسنگر، خرمشهر، آبادان، ماهشهر، بندر امام خمینی، هندیجان، بهبهان، امیدیه و آغاجاری حضور داشتند.

هدف از برگزاری این نشست توافقاتی در خصوص شفاف‌سازی کار انجمن‌ها در استان بوده است که درباره نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی بیمه تأمین اجتماعی و سهمیه بیمه کارگران ساختمانی و بازرسی‌های بیمه‌ای تصمیماتی گرفته شد.

در این نشست سیدرضا هاشمی (رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی خوزستان) اظهار داشت: کارگران ساختمانی این استان بیش از یک سال است در انتظار سهمیه بیمه به هستند و سازمان تامین اجتماعی کشور در حقشان اجحاف کرده است. متاسفانه باتوجه به آمار بالای آنها هنوز سازمان تأمین اجتماعی سهمیه‌ای اعلام نکرده است. درحالی‌که با ادارات مربوطه این استان پیشتر در این خصوص مکاتبه هم شده است.

او با انتقاد از عملکرد سازمان تامین اجتماعی درخصوص سهمیه و آمار مختومه‌های استان که قبلا ۸ هزار بوده و هرماه بیشتر می‌شود، گفت: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور پیشتر ابلاغ کرده است که مطابق آمار مختومه‌ها، جایگزینی اشخاص دیگر بجایشان بلامانع است اما به استان خوزستان تاکنون اجازه این اقدام داده نشده است.

به گفته هاشمی؛ دفاتر انجمن‌ها دیگر جوابگوی کارگرانی که در لیست انتظارند، نیست و چنانچه اعلام سهمیه طول بکشد، مطابق تاییدیه سامانه آنها را به شعب تامین اجتماعی ارجاع خواهیم داد.

در ادامه گرامیداشت دومین سالگرد درگذشت مرحوم آقایار حسینی، دبیر اجرایی پیشین خانه کارگر استان و دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی برگزار شد.