۱۴ کارگر شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی در آستانه سال نو بیکار شدند

ایلنا
۱۴ کارگر واحد اداری شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی با اتمام قرار داد کار، تعدیل شدند.

منابع خبری ایلنا از تعدیل دست‌کم ۱۴ کارگر باسابقه واحد اداری شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی با اتمام قرارداد کار خبر می‌دهند. مشاور مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی وجهانگردی می‌گوید: بیکاری این تعداد نیروی کار با مجوز مسئولان بالادستی برای کاهش هزینه‌های جاری صورت گرفته است.

کارگران این واحد گردشگری در تماس با ایلنا افزودند: این تعدیل برای دست‌کم ۱۴ کارگر واحد اداری شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی که به عنوان مسئول بخش‌های تدارکات، مشاوره، حقوقی و مالی فعالیت دارند، اتفاق افتاده و شائبه تعدیل تعداد دیگری از کارگران قوت گرفته است.

منابع خبری ایلنا درخصوص وضعیت مطالبات نیروهای تعدیل شده، گفتند: کارگران مذکور دست‌کم دو ماه دستمزد، سنوات خدمت و حق عیدی پایان سال ۹۶ را از کارفرما طلب دارند.

به گفته آنان، در مجموع ۱۵۰۰ نیروی کار در شرکت سرمایه‌گذاری وجهانگردی در سراسر کشور و ۱۴۰ نفر در دفتر مرکزی تهران مشغول کارند که مطالباتشان هر ماه با تاخیر پرداخت می‌شود.

طبق اظهارات آنان، کارفرما معتقد است؛ این تعدیل‌ها به بهانه کاهش هزینه‌ها صورت گرفته است و برای کم کردن بیشتر هزینه‌های شرکت باید تعداد نیروی کار را به حداقل برساند به همین دلیل زمزمه اخراج‌ شمار دیگری از کارکنان دفتر مرکزی به گوش می‌رسد.

به ادعای آنان این وضعیت درحالی است که برخی منابع خبر از تعدیل تعدادی از همکاران دفاتر استانی و مراکز اقامتگاهی و گردشگری زیرمجموعه آنها می‌دهند که صحت این موضوع تایید نشده است.

شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی بزرگترین گروه هتلی کشور است که ۶۴ هتل فعال در سراسر کشور دارد و بنابر شنیده‌ها دارایی‌های آن بالغ بر ۲۳ هزار میلیارد است.

همکاران بیکار شده می‌توانند در واحدهای استانی مشغول کار شوند

در این زمینه سیدمحمد خراسانی (مشاور مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی وجهانگردی) با تایید خبر اخراج کارگران این واحد گردشگری به ایلنا گفت: این تعداد نیروی کار که تعدادشان به ۱۴ نفر می‌رسد بعد از اتمام قرارداد کار (۲۹ اسفند) از سوی کارفرما بیکار می‌شوند.

او با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی همانند سایر بنگاهای اقتصادی کشور از مدتها قبل دچار مشکلات مالی شده است، افزود: بیکاری این تعداد نیروی کار با مجوز مسئولان بالادستی برای کاهش هزینه‌های جاری صورت گرفته است.

به گفته وی، شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی ردیف بودجه‌ای ندارد و باید خود برای هزینه‌های جاری و دستمزد نیروی کار خود کسب درآمد کند.

طبق اظهارات خراسانی، در صورتی که کارگران بیکار شده تمایل به ادامه همکارای با شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی دارند، می‌توانند در واحدهای استانی و شهرستانی زیرمجموعه این شرکت مشغول به کار شوند.

مشاور مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی با بیان اینکه مطالبات مزدی و عیدی کارکنان بیکار شده در موعد مقرر پرداخت خواهد شد، گفت: سایر همکارانمان نگران از دست دادن شغلشان نباشند.