جمع کارگران معادن زغال‌سنگ در زرند

خبرگزاری فارس
حدود 150 نفر از کارگران معدن تونل 6 پابدانا به همراه خانواده‌هایشان در سه‌راهی سربنان در زرند تجمع کرده و خواستار پرداخت حقوق عقب‌افتاده خود شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زرند، حدود 150 نفر از کارگران معدن تونل 6 پابدانای کوهبنان به همراه خانواده‌های خود با حضور در مسجد ابوالفضل(ع)، سه‌راهی سربنان فاصله 24 کیلومتری شهر زرند تجمع کرده و از تردد خودروها در جاده ترانزیتی زرند - راور و زرند - کوهبنان جلوگیری کردند.

این تجمع اعتراض‌آمیز از ساعت 6 صبح امروز آغاز شده و کارگران استخراج معادن اعلام کردند که از اسفند ماه سال 95 و بقیه کارگران نیز از شهریور ماه سال 95 حقوق نگرفتند.

این کارگران روز سه‌شنبه هفته جاری در محل معدن تجمع کرده و جاده را بسته بودند اما به نتیجه نرسیدند و امروز به حوزه استحفاظی زرند آمدند.

کارگران حاضر در محل می‌گویند، از طریق نیروی انتظامی تماس گرفتند و مسؤولان معادن گفتند تا هفت تا هشت روز دیگر یک ماه حقوق را می‌دهند که کارگران زیر بار نرفتند و خواستار پرداخت کامل حقوق و رسیدگی به این مشکل هستند.

تجمع همچنان ادامه دارد و شنیده‌ها حاکی از این است دقایقی دیگر با حضور فرمانداران کوهبنان و زرند، نشستی در این زمینه برگزار می‌شود.