معوقات مزدی کارگر معدن زغال‌سنگ نگین طبس را به تجمع کشاند

ایسنا
در حدود 50 کارگر معدن زغال سنگ نگین در شهرستان طبس از ساعت 10 صبح امروز در اعتراض به 3 ماه مزد معوقه مقابل ساختمان معاونت استانداری و فرمانداری ویژه طبس تجمع کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حدود 50 نفر از کارگران معدن زغال سنگ نگین طبس، صبح امروز در اعتراض به آنچه که پرداخت نشدن معوقات مزدی آنها نامیده می‌شود، مقابل فرمانداری طبس تجمع کردند.

برپایه اطلاعاتی که این کارگران در اختیار ایلنا قرار داده‌اند، آنها بابت دستمزد سه‌ماهه آذر، دی و بهمن) و نیز عیدی سال 96 طلبکارند.

از قرار معلوم تعداد کارگرانی که مطالبات مزدی خود را دریافت نکرده‌اند در حدود 500 نفر است که در سه منطقه پروده 2، 3 و زون 4 معدن زغال سنگ نگینِ طبس کار می‌کنند.

به گفته آنها بعد از برپایی این تجمع مسئولان فرمانداری از نمایندگان آنها برای مذاکره دعوت کرده اند و در نتیجه این کارگران می‌گویند که به چشم خود دیده‌اند که روسای ادارات کار و صنعت طبس برای شرکت در این جلسه خود را به محل تجمع رسانده‌اند.

معترضان با یادآوری اینکه پیشتر در روزهای شنبه و یکشنبه تجمع و اعتراض مشابهی را در محل کارشان برپا کرده بودند، تاکید کردند که تا این لحظه از مدیران خصوصی این واحد معدنی هیچ کس در مقام کارفرما حاضر به پاسخگویی نبوده‌اند.

آنطور که کارگران می گویند کارفرمای معدن زغال سنگ نگین طبس در مدت یاد شده حتی نسبت به پرداخت علی الحسابی مطالبات آنها اقدام نکرده است.

کارگران معدن زغال سنگ نگین طبس امیدوارند که مذاکره امروز با مقامات استان نتیجه بخش باشد چرا که با وضع موجود انها حتی برای تردد عادی روزانه خود نیز با مشکل نقدینگی روبرو هستند.