کاشی گیلانا موقتا تعطیل می شود

ایلنا
بدنبال متوقف شدن فعالیت دوباره کارخانه کاشی گیلانا وبلاتکلیفی کارگران ،روز گذشته فرماندار شهرستان رودبارجلسه کمسیون کارگری این شهرستان را به منظور بررسی مشکلات کارگران کاشی گیلانا تشکیل داد.

بر اساس خبری که امروز به نقل از کارگران کارخانه کاشی گیلانا در اختیار ایلنا قرار گرفته است با مصوبه کمسیون کارگری شهرستان رودبار در استان گیلان این واحد تولیدی موقتا تعطیل و تمامی آنها برای دریافت مقرری به صندوق بیمه بیکاری معرفی شوند.

به گفته کارگران این واحد در جلسه روز گذشته (چهارشنبه 29 دی ماه) که در فرمانداری رودبار برگزار شد اعضای کمسیون کارگری به منظور بررسی مشکلات کارخانه کاشی گیلانا وکارگران تصمیم گرفته‌اند که مصوبات مربوط به کارگران را از ده روز آینده به اجرا بگذارند.

طبق اظهارات آنان از جمله این مصوبات این است که کارگران کاشی گیلانا بجز تعداد کمی تا مشخص شدن وضعیت کارخانه و واگذاری سهام آن به خریدار جدید بصورت موقت از خدمات بیمه بیکاری استفاده کنند.

از قرار معلوم در جلسه مذکور در خصوص پرداخت مطالبات معوقه کارگران کاشی گیلانا هیچ تصمیم گیری نشده است .

در عین حال کارگران کاشی گیلانا مدعی هستند از خرداد ماه دستمزد دریافت نکرده‌اند. گفته می‌شود معوقات مزدی پیشین این کارگران که مربوط به سالهای 89تا دی ماه سال 93می شود به حدود 30 ماه می رسد