پرستو یا کرکس، تکذیبی که معنی تایید می دهد! - مرجاندر طول تاریخ ، پرستوها یا همان جاسوسان مونث نقشی فعال و ویرانگر به عهده داشته اند. زنانی که با استفاده از زیبایی، زیرکی و کاردانی خویش در بالاترین رده های مسئولان کشورهای دشمن خود نفوذ کرده و با استفاده از ضعف مردان در برابر وسوسه و دلبری شان به اطلاعات و موفقیتهای فراوان دست می یافتند و گاهی جان بر سر این ماموریتها می دهند و گاهی به قهرمان ملی هم تبدیل می ‌شوند.
در تاریخ باستان هند یا چین در ۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح استفاده سازمان یافته از اینگونه جاسوسه ها رواج فراوان داشته است. در سال ۱۹۴۲ فرانکلین روزولت با تاسیس دفتر خدمات استراتژیک، برای جذب این گونه زنان فراخوان داد .
جاسوسانی مانند ماتاهاری که با رقاصی و روسپیگری، اطلاعات مهم نظامی را از افسران فرانسوی می ‌گرفت و برای آلمان می ‌فرستاد و عاقبت محکوم به اعدام شد. یا استفانی جولیانا از دوستان هیتلر که با جادوی زیبایی خود در میان دولتمردان انگلیسی نفوذ کرد و اطلاعات ارزشمندی در اختیار آلمانیها قرار داد.
پرستوها در حکومت فعلی ایران هم بی نقش نبوده اند. به طور مثال ماجرای جنجالی استاد اخلاق صدا و سیما که در دام یک پرستوی موبور آلمانی افتاد و فیلم رابطه شان ، تهدیدی شد علیه دولت ایران که منجر به آزادی تاجر آلمانی محکوم به مرگ در ایران شد و پرونده های بسیاری که طشت رسوایی قربانیان پرستوها را به زمین انداخت.
اما جدید ترین و عجیب ترین پرستوی کشف شده خانم کاترین شکدم، جاسوسه اسرائیلی است که بنا به افشاگریهای خودش با صد نفر از مقامات بالای حکومت ایران رابطه برقرار کرده و از تمام این روابط عکس و فیلم تهیه کرده است.
در مورد جاذبه های چشم آبیها و مو بلوندها بین مقامات، می توان فیلم دیدار آن مقام اروپایی از مجلس را به یاد آورد که آقایان ارزشی چکونه برای عکس گرفتن با آن چشم آبی اروپایی سر و دست می شکستند.
کاترین شکدم در بی بی سی فارسی هم جاسوسی و هم رابطه ویژه را تکذیب می کند و البته پیش از این «بیت» هم با گفتن این که این خانم یک روزنامه نگار معمولی بوده که چند مقاله هم در رسانه مربوز به بیت منتشر شده است.
نکته ای که باقی می ماند و نهادهای امنیتی هنوز به آن پاسخی نداده اند، این است که چگونه یک زن که در اساس پایبند به حجاب نبوده، با تظاهر به اسلامی بودن رادیکال، آن گونه که مقاله ها و عکسهایش در رسانه های حکومتی نشان می دهد، می تواند تا جایی نفوذ کند که با رئیسی مصاحبه اختصاصی ترتیب دهد. او با تظاهر به حجاب و اعتقاد به ارزشهای اسلامی و با کمک و پشتیبانی افراد با نفوذ وارد حلقه بزرگان!! شده و حتی در سایتهای حکومتی به حمایت از افراطیها و مخالفان برجام شروع به قلمفرسایی کرده است.
شاید در آینده مشخص شود که کاترین چه اطلاعاتی از خدمتگزاران نظام کسب کرده است!! خود او از نماینده مجلسی یاد می‌ کند که حتی در حین رابطه!! تمام اطلاعات ذیقیمت اش را به او تقدیم می کرده است.
اینکه اطلاعات او تا کجا به اسرائیل کمک کرده و میزان نفوذ او در سرکردگان تا چه حد بوده و یا اینکه اسرائیل چه عملیاتی بر پایه اطلاعات کاترین شکدم انجام داده هنوز مشخص نیست و احتمالاً تا چاپ کتابش باید منتظر ماند !!
اما نفس این مساله که عوامل یک حکومت چنین فریفته یک جاسوس شده و رکورد فریب خوردگان تاریخ را شکسته اند جای تامل بسیار دارد. حکومتی با عنوان اسلامی مجری یک شبکه خارجی پس از افشاگری شکدم از او می‌ پرسد این سه سال چه میکردی و او در خنده ای پیروزمندانه می‌گوید: فقط سکس !!

گرچه در برابر این افشاگری اکثریت دست اندرکاران نظام، راه سکوت را انتخاب کرده، اما بین مردم این بمب خبری موجبات استهزاء و ملامت و نفرت را فراهم کرده است.
در اینجا توجه شما را به چند توییت جلب می کنم؛
-اینکه کاترین شکدم توانسته با صد نفر رابطه برقرار کنه فاجعه است و اینکه در چند ساله اخیر ما دچار مشکلات عدیده امنیتی هستیم و درز اطلاعات در سازمانهای مختلف بیداد می کنه یکی خودش رو به پول می فروشه یکی به سکس و دیگری به تهدید .
-فقرا کارتن خوابی می ‌کنند....مسئولین [مسئولان] کاترین خوابی!!
-از انتشار خبر جاسوسی کاترین شکدم اسرائیلی در برخی نهادها و رسانه های انقلابی بیش از یک هفته می گذرد ، سکوت مدعیان تخصص در شناسایی ‌نفوذیها چه توجیهی دارد. (مصطفی تاج ‌زاده)
و من نگارنده وقتی به خنده های آن جاسوسه می اندیشم در هراسم که خطاکاران چه باجهایی برای ماله کشی بر رسوایی شان پرداخت خواهند کرد. باج هایی از جیب مردم ایران.