نوروز ١٤٠٠و ويروس «كرونا» - عباس ( بابك ) رحمتى

واكسن آخوندي را نپذيريم!

هموطنان ،نوروز ١٤٠٠ خورشيدى خجسته باد!
امسال در حالى وارد سال ١٤٠٠ خورشيدى ميشويم كه جهان بايد با ويروس جهش يافته انگليسى از نوع و گونه آفريقايى و ويروس كوويد١٩ معروف به «كرونا» باز هم به مبارزه ادامه دهد. در اين يكسال كشورى نيست كه به فكر جلوگيرى ويروس پاندميك نباشد.جهانيان به بيش از ده واكسن معتبر دست يافته است و بازهم به تلاش هاى خود ادامه ميدهند.اين در حال است كه رژيم جمهورى اسلامى ، وضعيتي را براى مردم، ايران بوجود آورده است كه از دست يابى به واكسن معتبر و تائيد شده از سوى بهداشت جهانى نا اميد شده است و تصور ميرود، با همه مشكلاتى مانند فقر و بيمارى كه دارند،تقريبن ،بايد بدون واكسن چنگ در چنگ با اين ويروس كشنده باشند! دولت بنفش اعلام كرد كه ما در قرنطينه كردن مردم ناتوانيم . چنين برخورد غير انسانى، فقط از دولتى بى لياقت و تماميت خواه بر مى آيد. رژيم تماميت خواه و توتاليتر قصد ندارد واكسن معتبرى براى مردم خريداري كند اين در حالى است كه كشورهاى اسرائيل و امارت پيشتاز در واكسينه كردن مردمشان هستند. ديگر كشورهاى عربى هم بسرعت در جهت واكسينه كردن مردمانشان بجلو ميروند!
بايد گفت ، قرن چهاردهم (خورشيدى) در حالي به پايان ميرسد كه انواع واكسنهاى كوويد ١٩ در دسترس است بيش از ده نوع واكسن ،كشف شده است تا حدود هفت و نيم ميليارد انسان ،نفس تازه بكشند. در حال حاضر در بعضى از كشورها مبتلايان به «ويروس كرونا» رو به كاهش است با توجه به اينكه ويروس موتاسيون ( جهش يافته )يافته هم حضور يافته و بر مشكلات افزوده است .اين در حالى است كه هنوز نتيجه كامل از بعضى واكسن ها ديده نشده ،ويروس جهش يافته با سرعتِ سرايت بالا و در حين حال در رده هاى سنى مختلف را شاهد هستيم. آسترازينكا كه ساخت انگليس وسوئد است با عوارض آمبولى( لخته خون) در بعضى كشورها ، روند واكسيناسيون را كند و بامشكل روبرو كرده است تا جايى كه در اروپا،موقتا متوقف شد. اين در حالى كه رويترز از واكسن جديد نوواواكس خبر ميدهد.اين گزارش، نتایج آخرین مرحله آزمون‌های بالینی رانشان می‌دهد که در میان دریافت‌کنندگان واکسن شرکت آمریکایی نوواواکس، هیچ موردی از بیماری حاد یا مرگ و میر وجود نداشته و کارایی این واکسن علیه گونه آفریقای جنوبی ویروس کرونا نیز بالا بوده و مصونیت زایی آن به گونه‌ای بوده که ۱۰۰ درصد مانع از بروز وضعیت حاد بیماری شده است.
نوواواکس قصد دارد تا واکسن دو نوبتی خود را در هشت کارخانه و از جمله موسسه سرم هندوستان تولید کند.
این شرکت که در ایالت مریلند مستقر است تاکنون یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار کمک از واشنگتن دریافت کرده و قصد دارد تا ۱۰۰ میلیون دوز واکسن برای مردم آمریکا تولید کند.
میزان اثربخشی چهار واکسن دیگر نیز به این ترتیب گزارش شده است: واکسن آمریکایی نوواوکس با اثربخشی ۸۹ درصد، واکسن آکسفورد-آسترازنيکا، تولید مشترک بریتانیا و سوئد، با ۷۰ درصد کارایی، واکسن جانسون اند جانسون، محصول مشترک آمریکا و بلژیک با ۶۶ درصد کارآیی و میزان تاثیرگذاری واکسن چینی سینوواک تنها ۵۰ درصد برآورد شده است.
با اينكه دنيا براى مقابله با اين ويروس روبروز به تحقيقات جديد ميپردازد ، ايران در انتظار آزمايشات كوبايى هاست تا مرحله سوم واكسن خود را در ايران به پايان برسانند. رژيم بى لياقت قصد دارد، تعدادي از ايرانيان را بعنوان موش آزمايشگاهى در اختيار كوبايى ها قرار دهد! يعنى تا سه ماه ديگر از واكسنى كه بتواند مردمان ايران را در مقابله ويروس جهش يافته واكسينه كند،خبرى نيست!
كوويد١٩ جهان را به ركود اقتصادي و اجتماعي و سياسي كشانده است و در بعضى موارد باعث بيمارى هاى روانى شده كه در عده اى به خودكشى منجر شده است. بازي هاي المپيك توكيو و بازيهاي فوتبال جام ملتهاي اروپا را به چالش كشاند و باعث شد اين سرى مسابقات جهانى و اروپايى را متوقف كنند، بطوريكه مجبور شدن اين مسابقات مهم جهانى را به سالهاى بعد موكول كنند. در حال حاضر،بسياري از ورزشهاي سالني را به تعطيلي كشانده تا جايى كه ساير بازيهاى باشگاهي فوتبال و واليبال و بسكتبال و تنيس و...را بدون تماشاچى برگزار ميكنند. اكثر باشگاههاي ورزشي براى اولين بار ورشكستگي خود را اعلام كردند.
شركتهاي بزرگ اتوموبيل سازي و همچنين شركتهاي هواپيمايي بزرگ جهان مانند «لوفت تانزا » آلمان ،زمين گير شدند. كمپاني هايى كه در طول سالها تجربه كارى خود با چنين چالشى مواجه نشده بودند.امروز جهان ،با اين ويروس پاندميك ( جهانى)در ابعاد نانومتريك ،چنگ در چگند. در آمدهاي كمپاني هاي غول آسا نسبت به گذشته به كمتر از يك سوم رسيده است وبسيارى از آنها سقوط آزادكردند. بايد گفت: در واقع ،در كشورهاى توسعه يافته ،اگر كمك هاي دولتها نبود با يك فرود سقوط آزاد مواجه شده و آثارى از آنها باقي نمي ماند. البته در اين ميان شركتهاي آنلاينى مانند آمازون و علي بابا و... بيش از گذشته فروش داشتند . دليلش هم روشن است وقتي مردم را خانه نشين مي كنند بهترين نوع خريد، آنلاين است. خصوصن ماسك و دستكش و مواد استرليزاسيون كه رقم بالايى را در برداشته است .
نقش ملاها و كوويد١٩:
بايد گفت رژيم حاكم بر ايران، از همان روزهاي نخست ،نقش بسزايى در گسترش ويروس كشنده ، كرونا ، حداقل در ايران را داشت. با جابجايي آخوند ها از چين به قم و از ايران به جاهاي ديگري مانند آفريقا توسط جامع المصطفا ( حوزه جهانى آخوند سازى) كه صادرات آخوند، براى گسترش شيعه به كشورها را بعهده دارد.
امروز كه واكسن كوويد ١٩ كشف شده و در كشورهاى مختلف ساخته شده است. شور بختانه ولايت فقيه حاكم در ايران كه شناختى از واكسن ندارد، در لجبازي با مردم واكسن هاى معتبر و تائيدشده را خريدارى نمي كند.اين در حالي است كه دانشمندان جهان با روشهاى مدرن ،در كوتاه ترين مدت زمانى ، واكسن ضد كرونا را پيدا و وارد مراكز درماني كرده اند. بايد به آنها دست مريزاد گفت .شايد سال نو خورشيدى ، دنياي بهتر براي جهان باشد ، چونكه خبر مسرت بخش كشف واكسن «نوا واكس» براى مصونيت موتاسيون ويروس معروف به انگليسى(گونه آفريقايى) هم به بازار آمده است
بايد به مردم ايران هشدار داد كه واكسن دروغين آخوندي را استفاده نكنيد و به سياست هاي رژيم دروغگو نه گفته و اعتراض كنيد تا واكسن مدرنا/ آكسفورد و فايزر/ بيون تيك ( آلمان و آمريكا) نواواكس را بدست آوريد. اين در حالي است كه دولت فخيمه انگلیس می‌گوید چهار واکسن متفاوت کرونا را برای ساکنان این کشور سفارش داده است، از جمله واکسن‌ آکسفورد/آسترازنيکا و واکسن‌های نوع mRNA که بوسیله شرکت‌های بیونتک/فایزر و مدرنا در دست تولید هستند..
با اميد به اينكه سال نو پيش رو براي شما آزاديخواهان سال خوبي باشد. و در تندرستى كامل سال نو را آغاز كنيد.
هر روزتان نوروز / نوروزتان پيروز