تروريست ها را از دست یابی به سلاح هسته ای باز داريد! - عباس ( بابك ) رحمتي

پس از رفتن دونالد ترامپ از كاخ سفيد، چندين بمب گذاري در عراق و افغانستان رخ داد. بمب گذاري عراق را داعش بعهده گرفته است و غيراز آن نغمه هاي آمدن داعش دوباره به گوش ميرسد.دعوت طالبان ها توسط داعش تهران یعنی همان جمهوری اسلامی است! البته طالبانها، سالهاست که دررابطه با رژیم تروریست پرور رفت و آمد دارد و مرکز فعالیتهایشان در تهران است
.راستی ،چرا در چنین موقعیتی رژیم فاشیستی مذهبی، بعد از سالها این رابطه را علنی می کند؟ در حالیکه بعد از سرنگونی رژیم طالبانها در افغانستان این رابطه بطور مخفی بر قرار بوده است!
يكي دیگر از مهمترين رخدادهاي ديگري كه بعد از رفتن ترامپ در حال شكل گيري است .نزديك شدن بزرگترين تروريست منطقه يعني جمهوري فاشيستي مذهبي ايران به بمب اتم است. نشانه هاي اين ادعا تهديدات رژيم درمقابل مذاكره كننده ها است . حالا بايد دید: آیا اروپايي و آمريكايي ها در مقابل رژیم متفق القول هستند؟ آیا اجازه خواهند داد که رژیم به سلاح هسته ای دست یاند؟ سخنگوی دولت تدبير و اميد، امروز با لحنی تهدیدآمیز گفت: "از هفته اول اسفند بازرسی‌های آژانس انرژی اتمی محدود می‌شود."
وی این اقدام را در راستای اجرای «قانون مجلس» توصیف کرد و گفت: «پنجره فرصت نه تنها برای آمریکا بلکه برای اعضای اروپایی برجام در عمل به تعهدات‌شان بسیار محدود است».سخنگوي رژيم گفت: موضع مقامات حکومتی از «لغو تحریم‌ها» به عنوان مسئله‌ای ياد كرد که جمهوری اسلامی منتظر آن است و گفت هر گونه پیشرفت در زمینه مذاکره با آمریکا، «به گام‌های عملی آمریکا» بستگی دارد.
اين در حالي است كه کاخ ریاست جمهوری فرانسه گفته: اگر تهران مایل است که آمریکا به برجام بازگردد، باید تحریکات خود را متوقف و به تعهدات کامل خود به برجام عمل کند.[١] مشاور رئیس جمهوری فرانسه امروز سه شنبه ٢٦ ژانویه گفت : اگر رهبران حکومت ایران جداً خواهان مذاکره هستند و می‌خواهند امضاکنندگان برجام به تعهدات خود عمل کنند، نخست ، باید از انجام دیگر اقدام‌های تحریک‌آمیز دست بردارند و دوم اينكه، کلیه تعهدات خود را به برجام محترم شمرده و رعایت کنند. بايد گفت رژيم ماهاست كه تعهدات برجام را زير پا گذاشته است.اين را هم اروپايي ها مي دانند و هم آمريكا!فرانسه سپس تأکید کرده است که این کشور و رئیس جمهوری جدید آمریکا در زمینۀ رویکرد خود در قبال رژیم ایران هم موضع ما است ،معني اين حرف ،يعني ما يك جبهه واحد با انگليس و آلمان و آمريكا تشكيل داده ايم. در طرف ديگر، بايد گفت بعيد به نظر ميرسد روسیه و چین حاضر به همسویی با دولت جدید آمریکا باشند.دو دولت چین و روسیه معتقدند نخست آمریکا باید تحریم‌های خود را علیه رژیم ایران لغو کند و بعد پاي ميز مذاكره بنشيند.
محمود سریع‌القلم از افراد اصلاح‌طلب که زمانی با عنوان مشاور رئیس‌جمهور از او نام برده می‌شد، می‌گوید:"جو بایدن سیاست فشار حداکثری ترامپ بر ایران را کنار نخواهد گذاشت، موضوع ایران مورد اجماع دو حزب آمریکاست، صحبت از برداشته شدن تحریم‌ها کلی و مبهم است و برجام به گونه‌ای تنظیم شده که امکان مصادره به مطلوب آمریکا در آن وجود دارد.بازگشت دولتِ بايدن به معنای طبیعی شدن روابط اقتصادی خارجی ایران نخواهد بود زیرا موضوع ایران، موردِ اجماعِ دو حزبی است. سیاستِ فشارِ حداکثری که به توقفِ ارتباطاتِ بانکی و تورم چند سد در سدی در ایران منتهی شده هم‌ اکنون اهرمی است که دولت بایدن آن را کنار نخواهد گذاشت.»[٢]
تروريست ها به بمب اتم نزديكتر ميشوند:
قبل از رفتن ترامپ از کاخ سفید ، رژيم تزوير گر و دروغگو، همچون گذشته حركات تحريك آميز را در غني سازي بيست درسدي آغازكرده است، تا در زماني مناسب با كسب توانايي هاي بيشتر و يا ساختن سلاح اتمي امتيازگيري بيشتري كند. فیگارو نوشته است ؛"حکومت ایران با توسعۀ غنی‌سازی اورانیوم، تولید اورانیوم فلزی و جلوگیری از بازرسی تأسیسات خود عملاً با آهنگی شدیدتر سرگرم نقض برجام و راهیابی به سمت توانایی تولید سلاح هسته‌ای است." صرف‌نظر از دلایل گوناگون اقدام تهران. به گمان نویسندۀ مقاله فیگارو، تلاش‌های دونالد ترامپ برای دشوار ساختن ازسر گیری گفتگو میان رژیم ایران و جو بایدن، مسیر مصالحه میان دولت جدید آمریکا و حکومت ایران را سنگلاخ کرده است. آخرین فرصت این مصالحه به نوشتۀ فیگارو اواخر بهار آینده، پیش از انتخابات ریاست جمهوری در ایران است. آيا اروپا، پس از برجام توانسته است ،از نقض برجام و خودمحوري هاي رژيم جلوگيري كند؟ مقاله نویس فیگارو به اين موضوع اشاره کرده است که سه کشور اروپایی امضاکنندۀ برجام (فرانسه، آلمان و انگلستان) موفق نشدند برغم تلاش‌هایشان برای حفظ برجام ،از نقض پیوستۀ آن توسط رژیم ایران جلوگیری کنند. اکنون نگرانی این است که حکومت ایران بتواند همانند پاکستان یا کره شمالی پیش از زمان پیش‌بینی‌ شده به سلاح اتمی دست یابد و هشدار اخیر وزیر امور خارجۀ فرانسه در این چارچوب قابل فهم است. گره ي كار در اينجاست ، اگر آمريكا بخواهد بدون قيد شرط هم پاي ميز مذاكره بنشيند و تمامي خواسته هاي سال ٢٠١٥ را برآورده كند (بر فرض ) با سانتريفوژهاي نسل نو چه خواهند كرد؟ از طرفي آيا از مقدار اورانيوم غني شده در مقياس ٢٠ درسدي خبر دارند؟ این در حالی است که رییس مجلس رژیم(قالیباف) خبر از غنی سازی هفده و نیم کیلوگرم اورانیوم در سال میدهد، که بیش از هفت کیلوگرم بیشتر از حد معمول قرارداد است .آیاخبر دارید می خواهند بازرسی آژانس را قدغن کنند؟ با جلوگيري از بازرسي ها آژانس بين المللي چه راه حلي را در نظردارید؟ رژیم ملاها چهل و یک سال است جهان را فریب داده است. بيابند این بار جدی تر باشید و مماشات را کنار بگذارید تا رژیم را از ساختن سلاح هسته اي بازدارید. تا دیرتر نشده است، و تا پنجره ها باز است ،تمامي تلاش خود را بکار گیرید تا رژیم تروریست پرور به سلاح هسته ای دست نیابد.
__________________

[١]به گزارش رادیو فرانسه،
[٢] مشرق نیوز