برخی از بیانیه های «کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر» (تیر و مرداد 99)

منبع: توئیتر و فیس بوک ثوره تشرین (انقلاب اکتبر)

تهاجم قیام کنندگان لبنان به مزدوران عراقی رژیم ایران
شماره 259، شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹- 4 ژوئیه 2020
بسم الله الرحمن الرحیم - قیام کنندگان لبنان علیه وضعیت اسفناکی که حزب الله آن را به سوی پرتگاه کشانده است، به یک هیات از دولت منطقه سبز در روز جمعه 13 تیر 99، هنگامی که در یکی از هتلها و رستورانهای بیروت به همراه متناظران لبنانی شان حضور داشتند، تهاجم کردند. این حمله در اعتراض به سرقت خزانه کشور توسط افراد ذی نفوذ و پذیرش هیات دولت عراق صورت گرفت. زیرا دولت عراق حامی شبه نظامیان حزب الله است که باعث و بانی سوق دادن لبنان به سمت پرتگاه هستند.
کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر عراق، ضمن درود به این اقدام شجاعانه، همبستگی خود را با انقلابیون لبنان اعلام می کند. آنها شیرانی هستند که برای رهایی کشورشان از باندهای وفادار به رژیم ایران تلاش می کنند. باندهایی که کشور پرخیر و برکت لبنان را به وضعیت فعلی رسانده و آن را برای اجرای سیاستهای تخریبی [رژیم] ایران در کشورهای منطقه و از جمله سوریه وعراق آماده می کند.
همچنین این کمیته اقدام کاظمی مبنی بر اعزام وزیر نفت و وزیر کشاورزی به لبنان به بهانه امضای توافق مبادله پایاپای مشتقات نفتی عراق با محصولات کشاورزی لبنان را محکوم می کند و آن را اجرای دستورات رژیم ایران برای نجات دولت وفادار به خودش در لبنان که با خطر سرنگونی مواجه است می داند. این توافقنامه از حساب ثروتها و سرمایه های مردم و از [جیب] کشاورزان عراق است و این عمل در اساس مشابه همان اعمالی است که چه در قبل و چه اکنون دفاتر اقتصادی شبه نظامیان فراکسیونهای سیاسی مزدور رژیم ایران انجام داده و می دهند. این مبادله پایاپای نابرابر منجر به کسادی محصولات کشاورزی عراق و خسارات سنگین به کشاورزان عراقی می گردد. این کمیته خواستار تحقیق در مورد انتقال سرمایه توسط این دو وزیر است. آنها این سرمایه ها را ازطریق مزایده بانک مرکزی عراق با چمدانهای دیپلماتیک به شیوه نامشروعی از جیب کارمندان و بازنشستگان و بیماران و عموم مردم عراق منتقل کرده اند.

معابر مرزی در اختیار شبه نظامیان وفادار به رژیم ایران
شماره 260، دوشنبه 23 تیر 1399- 13 ژوئیه 2020
نخست وزیر فعلی، مصطفی کاظمی با صدور حکمی، ابوتراب (ملقب به ضابط دمج) یکی از مسئولان شبه نظامیان بدر و مرتبط با سپاه پاسداران رژیم ایران را جهت نظارت بر معابر مرزی تعیین کرد. این اقدام به جنایت دیگری درحق مردم عراق است. ابو تراب درحال حاضر فرمانده لشکر واکنش سریع است که این منصب جدید، زمینه سازی برای تعیین او به عنوان مدیر ارگان اطلاعات است. او یک بار مرتکب کشتار در ناصریه شد که طی آن دهها تن از تظاهرکنندگان صلحجو شهید و مجروح شدند. یادآوری می شود، وی به طور مطلق فاقد هرگونه شایستگی علمی و به لحاظ قرائت و کتابت نیز ضعیف و متهم به فساد مالی و اداری است. علاوه براین وی حقوق بشر مردم عراق را در زمینه های گوناگون از جمله کشتار و ناپدیدکردن اجباری و قتل خارج از چارچوبهای ثبت شده توسط سازمانهای بین المللی و داخلی نقض کرده است.
کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر ضمن تحت نظر قرار دادن اعمال خطیر کاظمی، تاکید می کند که اقدامات کاظمی صرفا کارهای تبلیغاتی است که به سرعت رنگ می بازد. کنترل بر معابر مرزی و پَس زدن شبه نظامیان نه تنها واقعی نیست بلکه فریب و نیرنگی است که علیه مردم شریف عراق به کار می گیرد. مردم عراق می دانند که او پروژه رژیم ایران را تقویت و حمایت می کند، در غیر این صورت چگونه معابر مرزی را به افراد وفادار به رژیم ایران و شبه نظامیان واگذار می کند. دلیل این که چرا کاظمی به معبر مرزی قائم که توسط شبه نظامیان حزب الله و با زور سلاح بر آن چیره شدند، نمی رود، این است که این در راستای همان پروژه نابود کردن عراق است و این ما را برای مراحل مهمی در تظاهرات میلیونی «رهایی» برای سرنگونی رژیم سهمیه ای و وابسته فرا می خواند تا عراق ومردم آن را از سرنوشت نامعلوم و فاجعه آمیز نجات دهیم.

محکومیت طرحهای جنایتکارانه دولت برای کشتار تظاهر کنندگان
شماره 262، سه شنبه 7 مرداد 1399- 28 ژوئیه 2020
کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر، بکارگیری گلوله های جنگی و قهر مفرط توسط نیروهای جنایتکار ضد شورش علیه تظاهر کنندگان صلحجو در میدان تحریر و دیگر میدانهای عزت و کرامت در استانها بپا خاسته که روز یکشنبه 6 مرداد صورت گرفت را محکوم می کند. این حملات به دستور مستقیم الکاظمی و با شرکت فعال شبه نظامیان جنایتکار مورد حمایت رژیم ایران انجام گرفت. این حملات به شهادت و جراحت دهها تن از جوانان بی دفاع که خواهان احقاق حقوق به یغما رفته مردم عراق بودند، منجر گردید.
این اعمال وحشیانه بعد از دیدار اهانت بار الکاظمی از ایران صورت گرفت که اجرای دستورات رژیم ایران مبنی بر تصفیه تظاهر کنندگان و پایان دادن به انقلاب بود. انقلاب مردم عراق، مزدوران و دنباله ‌های رژیم ایران اعم از باندهای تروریستی و فراکسیونهای سیاسی فاسد تا پارلمان جعلی و دولت منطقه سبز که عراق را به بدترین وضعیت انسانی اسفناک در تاریخ خود رسانده اند را به سوز و گداز واداشته است. کمیته سازمانده، بین انقلابیون واقعی و نفوذیهایی که در تلاش برای موج سواری از انقلاب هستند، تمیز قائل است. وعده‌ های دروغین الکاظمی برای حفاظت از تظاهر کنندگان و اجرای خواسته های مردم و افشای قاتلان هزاران تن از شهدا و مجروحان که از آغاز انقلاب اکتبر 2019 تا کنون به شهادت رسیده اند، کجاست؟ کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر به دژخیمان رژیم سهمیه ای فرقه گرا از عاقبت بکارگیری گلوله های جنگی و سلاحهای شکار هشدار می دهد و مسئولیت کشتار عامدانه تظاهر کنندگان را متوجه شخص مصطفی الکاظمی می داند. این کشتار با معاهدات بین المللی که تضمین کننده آزادی بیان و نفی سرکوب شهروندانی که خواهان حق شان مبنی بر تغییر رژیم سهمیه ای فرقه گرای شکست خورده است، در تناقض است .

اعلام زمان انتخابات توسط کاظمی، یک فریبکاری ونتیجه کشاکش بین رژیم ایران و آمریکا است
شماره 263، سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ـ ۴ اگوست ۲۰۲۰
کاظمی رئیس حاکمیت منطقه سبز، تاریخ 16 خرداد 1400 (6 ژوئیه 2021) را زمان اجرای انتخابات پارلمانی اعلام نمود. اعلام این زمانبندی بعد از دو پیشنهاد الزامی است، یکی از سوی رژیم ایران، که آوریل 2021 را به عنوان زمان انتخابات زودرس مشخص کرده و پیشنهاد دیگر از سوی آمریکا که از طریق سازمان ملل ژوئن همان سال را تعین کرده است. آنها در تلاش هستند که به مردم عراق چنین القا کنند که این انتخابات زودرس به منظور پاسخ مثبت به خواسته های انقلاب سراسری اکتبر در عراق است. انقلابی که هویت روند سیاسی که در آن رژیم ایران حاکمیت داشته را افشاء کرده و عرصه را بر احزاب فاسد و شبه نظامیان جنایتکار آن تنگ نموده است. شبه نظامیانی که عراق را در تمامی زمینه ها به لبه پرتگاه رسانده و در ایجاد موسسه نظامی و امنیتی شکست خورده اند و عراق در زمینه اقتصاد و بهداشت و آموزش و برق کاملا فرو ریخته است. میانگین فقر 50% افزایش یافته است و رژیم ایران تسلط کامل بر عراق دارد و عراق را به کانون جنگهای منطقه ای و بین المللی به ضرر مردم عراق تبدیل نموده است. روشن است که زمان انتخاباتی که کاظمی مشخص کرده قطعی نیست چرا که احزاب فاسد پارلمان که از طریق تقلب وارد این پارلمان شده اند، می توانند ازطریق انحلال پارلمان، رئیس جمهور منطقه سبز را ملزم به جلو انداختن زمان این انتخابات نمایند چرا که براساس ماده 64 قانون اساسی فعلی رئیس جمهور ملزم است که طی 60 روز انتخابات را برگزار کند.
کمیته برگزار کننده تظاهرات انقلاب اکتبر، بعد از برگزاری چندین جلسه با کمیسیون های حقوقی و سیاسی و ارتباط با جوانان انقلابی در تمامی میدانهای تحصن، اعلام می نماید که هرگونه اعلام انتخابات زودرس می باید که قبل از آن تصمیماتی اتخاذ شود که تحقق خواسته های انقلاب اکتبر را تضمین نماید، این خواسته ها شامل: بلوکه کردن قانون اساسی فعلی، صدور قانون انتخابات که توسط مردم عراق و تحت نظارت سازمان ملل تدوین گردد، قانونی که بر اساس آن احزاب و کمیساریای مستقل انتخابات زیر نظر سازمان ملل تشکیل می شود و در آن سیستم رای گیری الکترونیکی بکار گرفته می شود و نتیجه آن طی اولین ساعات پایان رای دادن اعلام می شود، واین چنین برای مردم، عدم تاثیر گذاری سلاح بر روی نتایج انتخابات را تضمین می نماید.
از این رو ما زمان اعلام شده توسط کاظمی وانتخاباتش را تا زمانی که این احزاب بر کمیساریای انتخابات کنترل داشته و شبه نظامیان با سلاح خود بر همه مناطق عراق حاکمیت دارند و خواسته دو میلیون مهاجر به تقلب کشیده می شود و هشت میلیون مهاجر دیگر در خارج عراق بسر می برند که حق انتخاب و کاندیدا شدن ندارند، مردود می شماریم. کاظمی با اعلام زمان انتخابات در تلاش است که از تعهداتش در معرفی قاتلان واقعی تظاهر کنندگان و شکستش در انحلال شبه نظامیان و منحصر کردن سلاح در دست دولت فرار نماید و گرنه اگر او فرد صادقی بود می باید که انحلال پارلمان را قبل از هر اقدامی اعلام می نمود.

حملات مشتی افراد منحرف به افسر پلیس
شماره 266، پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ـ ۱۳ اگوست ۲۰۲۰
کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر، حادثه بامداد روز چهارشنبه 22 مرداد که طی آن یک افسر پلیس درحین انجام وظیفه مورد تعرض قرار گرفت را محکوم می کند و هر گونه رابطه ای بین این افراد منحرف و گمراه و انقلابیون صلحجو که خواهان به زیر کشیدن فاسدان و از بین بردن فساد هستند را تکذیب می کند. تعدادی از افراد منسوب به الحشد الشعبی وابسته به وزارت دفاع که به جنگ پشت کرده اند و قرارداد خودشان را فسخ نموده و اخراج شدند با افسر مذکور وارد درگیری شده تا اینکه توجه وزارت دفاع را به این مخاصمه جلب نموده و مشکلاتی را بنا به تمایلات خودشان ایجاد نمایند.
متهم کردن تظاهر کنندگان صلحجو به دروغ، چیزی جزتلاشهای مذبوحانه به منظور خدشه دار کردن چهره آنها و برای تحریک نیروهای ضد شورش و شبه نظامیان جنایتکار مورد حمایت رژیم ایران علیه تظاهر کنندگان نیست. کمیته سازمانده، از آغاز تظاهرات انقلاب اکتبر درسال 2019 همواره بر مسالمت آمیز بودن تظاهرات تاکید نموده است. این تظاهرات همیشه هدف خشونت مفرط از سوی جلادان منطقه سبز و شبه نظامیان ضد قانون وابسته به رژیم شرور ایران بوده است. این وقایع دال بر ایستادن کمیته سازمانده درکنار این افسر که مورد تعدی واقع شده، است.

درخواست تحقیقات بین المللی پیرامون موضوع شهدا ومجروحان انقلاب اکتبر
عکس شماره 2
شماره 267، دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ـ ۱۷ اگوست ۲۰۲۰
کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر پیگیرانه سرنوشت نتایج تحقیقات مربوط به شهادت بیش از هزار عراقی و جراحت 30 هزار تظاهر کننده صلجو از جمله 4 هزار نفر که از آغاز انقلاب پربرکت اکتبر 2019 دچار نقص عضو یا معلول شده اند را دنبال می کند. بعد از اینکه دو دولت قبلی، نسبت به طرفهای مسئول قتل جوانان ما، اظهار بی اطلاعی کردند و مدعی بودند که طرفهای نامشخص وناشناس که اصطلاحاً آنها را طرف سوم نامگذاری کردند، تظاهر کنندگان صلحجو را مورد هدف قرار داده اند! این طرف که به طرف سوم معروف شده، اخیرا فعالیتهای مشکوکش، در راستای جنایت سازمان یافته مبنی بر ترور فعالان را افزایش داده است. با توجه به این که دولت موقت فعلی نیز، ناتوانی و شکست اش در رسیدن به نتایج نهایی روشنی در این زمینه را اثبات کرده است، صرفنظر از دلایل آن، کمیته سازمانده از جامعه بین المللی از جمله سازمان ملل و سازمانهای بین المللی حقوقی و مدافع حقوق بشر، خواهان اجرای تحقیقات بین المللی برای مشخص کردن افراد و طرفهای مسئول قتل شهدایمان و کشاندن آنها به دادگاههای بین المللی برای مجازات عادلانه است. بدین منظور این کمیته به آقای علی عزیز امین عضو کمیته سازمانده اختیارات تام داده که به حرکت در این زمینه و ارتباط با ارگانهای ذیربط در سازمان ملل و سازمانهای بین المللی ذیربط بپردازد و خواسته ها را به طور رسمی تقدیم نماید. در این رابطه از تمامی عراقیان و سازمانهای عراقی و عربی می خواهیم که به طور جدی برای خواست تشکیل کمیته بین المللی برای تحقیق پیرامون هدف قراردادن تظاهرکنندگان وکسانی که به طور مستمر حقوق بشر مردم عراق را نقض می کنند، تلاش نمایند.

اتهامات وقیحانه المالکی در مورد ناصریه
شماره 268، چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ـ ۱۹ اگوست ۲۰۲۰
نوری المالکی مسئول حزب الدعوه و ائتلاف دولت قانون در اظهارت روز سه شنبه 28 مرداد، با بی شرمی تمام، تظاهر کنندگان صلحجو را ماجراجو و خرابکار و متجاوز توصیف نمود. اوصاف دروغینی که در اظهارات وقیحانه و تحریک کننده اش که در طی دوران حکومتش هیچ استانی از آن مستثنا نبود. او تظاهر کنندگان 25 فوریه را خرابکار و توطئه گر نامید و به کشتار و زهرچشم گرفتن از آنها پرداخت. سپس تظاهرکنندگان اهالی الانبار را حباب توصیف نمود که باید به آن خاتمه داد و بصره را با قتل و دستگیری ویران کرد و سپس با کسانی نشست که آنها را به تروریست متهم می نمود.
نوری المالکی مسئول اصلی انهدام عراق و مردم آن است. او کسی است که ثروتهای عراق که به 1000 ملیارد دلار می رسد را هدر داد و سرقت نمود، او کسی است که عراق را تحویل باندهای داعش داد، و سیاست به حاشیه راندن و حذف کردن را اجرا و حمایت از شبه نظامیان را اعمال نمود و به دلیل معاملات تسلیحاتی فاسد، زمینه ای برای تحویل مقدرات عراق به ایران فراهم نمود و در ساختن ارتش و نیروهای امنیتی سهل انگاری نمود.
کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر، ضمن محکومیت اظهارت نوری المالکی و تهاجم کثیف او، به طور خاص علیه اهالی شریف ناصریه، این اظهارات را در ردیف تروریسم و جنایت سازمانیافته می داند که در ارتباط با اعمال ننگین شبه نظامیان است که اخیرا آهنگ ترورهای آنها در رابطه با فعالان صلحجو افزایش یافته است. اظهارات روز گذشته مؤسس دولت در دولت چیزی جز سمت و سو دادن به شبه نظامیان برای کشتار اهالی ناصریه نیست.
کمیته سازمانده مسئولیت کامل هرگونه حمله ای به اهالی ناصریه و تمامی تظاهرکنندگان انقلاب اکتبر را متوجه نوری المالکی که دستانش به خون و سرمایه های عراقیان آغشته است، می داند. از این رو این کمیته از قوه قضائیه خواهان است که دربهای خود را برای پذیرش شکایتهای قضایی علیه المالکی بگشاید. همچنین از دادستان می خواهد که براساس این شکایتهای قانونی، حکم دستگیری علیه نوری المالکی که خواهان تروریسم و کشتار و اتهام به تظاهر کنندگان صلحجو که خواهان حقوق مشروع شان هستند و المالکی به حقوق آنها تعدی می کند را صادرنماید.
شکوه و جاودانگی از آن شهدای انقلاب اکتبر، بهبودی عاجل برای مجروحان مان و آزادی ناپدید شدگان اجباری از زندانهای شبه نظامیان.


منبع: نبرد خلق شماره ۴۲۸، شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ ـ ۲۲ اوت ۲۰۲۰