معاون وزیر ارشاد درباره لغو کنسرت علیرضا قربانی: «خدا کند زورمان» برای پیگیری برسد

رادیو فردا
شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ -November 18, 2023

معاون امور هنری وزارت ارشاد از اظهارات معاون سیاسی، امنیتی استانداری اصفهان درباره ممنوعیت حضور نوازنده زن روی صحنه کنسرت‌ها در شهر اصفهان انتقاد کرد و معاون ابراهیم رئیسی نیز خواستار احترام نهادها به مجوزهای وزارت ارشاد شد.

محمدرضا جان‌نثاری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان روز ۲۴ آبان درباره لغو کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان گفته بود استفاده از نوازنده زن روی صحنه «تعریف قانونی» ندارد و «عرف» اصفهان اجازه نمی‌دهد چنین اتفاقی بیفتد.

محمود سالاری، معاون هنری وزارت ارشاد که پیش از این گفته بود به دلیل لغو کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان با او تماس گرفته و «عذرخواهی» کرده است، روز شنبه ۲۷ آبان گفت: «مگر قانون می‌خواهد که کسی بیاید روی صحنه و نوازندگی کند؟»

او در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا مسئولان استانداری اصفهان را به «اعمال سلیقه شخصی» متهم کرد و گفت آنها سلیقه خود را به عنوان «دیانت و عرف» مطرح کرده‌اند و آن را «مقداری ناپدیرفتنی» دانست.

اما محمود سالاری در پاسخ به اینکه در آینده امکان برگزاری کنسرت در اصفهان وجود خواهد داشت یا نه، گفت: «به اندازه‌ای که زورمان برسد پیگیری انجام خواهیم داد.» و سپس اضافه کرد: «خدا کند که ]زورمان[ برسد.»

محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور نیز روز شنبه در واکنشی تلویحی به موضع معاون استاندار اصفهان گفت که مجوزهای وزارت ارشاد برای مراسم فرهنگی باید «مورد احترام همه دستگاه‌ها» باشد.

روز ۲۴ مهر آقای قربانی اعلام کرد مجوز کنسرتش در شهر اصفهان صادر نشده است و یک خبرنگار موسیقی دلیل این اتفاق را ممنوعیت حضور نوازندگان زن اعلام کرد.

در همان روز معاون امور هنری وزارت ارشاد درباره لغو کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان گفت که «برخی ناهماهنگی‌ها» با اداره کل ارشاد استان باعث این اتفاق شده است.

اما اظهار نظر معاون استاندار اصفهان فاش کرد که مقام‌های محلی به‌رغم صدور مجوز از طرف وزارت ارشاد، اجازه برگزاری کنسرت علیرضا قربانی را نداده‌اند.