برخی از بیانیه های «کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر» (خرداد 99)


عکس 1 ارم کمیته
منبع: توئیتر و فیس بوک ثوره تشرین (انقلاب اکتبر)

تقدیر و تایید برای سرگیری تظاهرات
شماره: 251، شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ـ ۳۰ می ۲۰۲۰
بعد از اینکه فعالان در پروسه قبلی، فعالیتهای شان به دلیل شیوع کرونا، به تحصن در میدانهای تظاهرات محدود شده بود، مجددا خواهان از سرگیری انقلاب شان با تظاهرات میلیونی انبوه هستند. فعالان در استان نجف، زمان تظاهرات گسترده را 16 خرداد (5 حزیران) اعلام کردند و در برخی از میدانهای دیگر، آنها تظاهرات با جمعیتی انبوه را روز 19خرداد اعلام کردند که هدف از آن اعتراض به استمرار فساد حاکمیت منطقه سبز و ادامه چپاول ثروتهای عراق و سهمیه بندی فرقه ای و حزبی و فروپاشی نهادهای دولتی و شانه خالی کردن از وعده های محاکمه قاتلان تظاهرکنندگان است. تمامی این تلاشهای پربرکت شروع و آمادگی برای از سرگیری انقلاب با شعار «میلیونی رهایی، وعده بازگشت انقلاب، خون شهدا ضایع نخواهد شد» و تکمیل انقلاب اکتبر که هدف آن سرنگونی رژیم سهمیه ای فرقه گرا و پارلمان و احزاب فاسد و شبه نظامیان جنایتکار است. چرا که آنها عامل فروپاشی سیاسی و اقتصادی و بهداشتی عراق هستند و آن را به سمت پرتگاه و سرنوشتی نامعلوم کشانده و با شیوع ویروس کرونا این کشور را به شکست و ناکامی رسانده اند.
آری این سرانجامی قابل پیش بینی در رابطه با دولتهای فاسد است که تمام تلاش آنها سرقت ثروتهای عراق و خدمت به رژیم ایران است و همان چیزی است که موجب شده مردم عراق اعتمادشان نسبت به اقدامات این دولت در رویارویی با کرونا سلب شود. در صدر اقدامات این دولت، جداسازی مناطق بغداد با دیوارهای بتونی است. امری بسیار عجیب، که اقدامات آمریکا در ابتدای اشغال عراق را به اذهان عراقیان متبادر می کند که آنها با دیوارهای بتونی مناطق مسکونی بغداد را ازهم جدا ساخته و زمینه های ارتباط بین این مناطق شهری را از یکدیگر قطع می کردند. ما نمی دانیم که نصب دیوارهای بتونی چه ارتباطی با مبارزه با ویروس کرونا دارد درحالی که برای مقابله با این ویروس آنها می بایست به ساختن بیمارستانها وتقویت کادرهای پزشکی می پرداختند و روی ایجاد یک سیستم بهداشتی سالم متمرکز می شدند. کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر تمامی زمانهای اعلام شده برای تظاهرات را تایید و از آنها حمایت می کند و ازهمه می خواهد که در آنها و به طور خاص در استان نجف شرکت کنند و به همگان، پیشگیریهای بهداشتی برای سلامت عموم را توصیه و رهنمود می دهد. شما خود تجربه کافی در این زمینه دارید وبه دنیا ثابت کردید که در مقابله با ویروس کرونا و احزاب فاسد از آگاهی بالایی برخوردارید.
همچنین کمیته برگزاری تظاهرات خطاب به تمامی مردم عراق تاکید می کند که تظاهرات میلیونی رهایی از سوی فعالان و انقلابیون، طراحی و سازماندهی و هماهنگ شده است و در زمان تعیین شده آن در 10 تیر 99 (30 ژوئن 2020) که صدمین سالگرد ثوره العشرین است، برگزار خواهد شد. انقلابی که نیاکان ما، هویت ملی و درزیر چتر آن تمامی هویتهای فرعی برای تقویت ساختن یک دولت دارای حاکمیت و ثبات و شهروندی و همزیستی مسالمت آمیز را به ما برگردانند.

هدف قرار گرفتن تظاهرکنندگان بابل توسط تروریسم دولتی
شماره 252، چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ـ ۳ ژوئن ۲۰۲۰
بسم الله الرحمن الرحیم - دولت کاظمی اقدامات فزاینده خطرناکی را علیه تظاهرکنندگان در استان بابل در پیش گرفت. این اقدمات شامل بکارگیری تروریسم علیه تظاهرکنندگان توسط نیروهای نظامی او و شبه نظامیان جنایتکار است. شبه نظامیان عصائب وابسته به قیس الخزعلی با خودروهای نظامی به خانه های فعالان و در صدر آنها دکتر ضرغام ماجد و فعال مدنی، معتز الحسینی و تعدادی دیگر از تظاهر کنندگان صلحجو درزمان منع کامل تردد، حمله کردند. آنها دریک طرح تبهکارانه قصد ربودن و ترور آنها را داشتند ولی اهالی قهرمان به مقابله با این عمل رذیلانه پرداختند و آنرا به شکست کشانند. شب 13 خرداد 99، نیروهای نظامی با خودروهای نظامی به میدان تحصن شهر حله یورش بردند و تلاش کردند که چادرهای متحصنان صلحجو را جمع کنند و به شیوه فجیعی تظاهرکنندگان را با خودرهای نظامی زیر گرفتند که این امر غیظ وکین آنها را نسبت به جوانان قهرمان حله نشان می دهد این جوانان با شجاعت و قهرمانی با آنها به مقابله پرداختند و سینه های خودشان را سپر این عمل تروریستی زبونانه کردند که طی آن تعدادی از تظاهرکنندگان صلجو بعد از عبور خودرو از روی آنها و سرکوب شان توسط نیروهای دولت تروریستی کاظمی، مجروح شدند، این امر به روشنی برنامه آنها برای سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز در عراق را نشان می دهد و بیانگر این است که کاظمی در کشتار تظاهرکنندگان شریک است.
کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر این حمله تروریستی به تظاهرکنندگان شریف حله را محکوم می کند. از اینرو این کمیته پایداری افتخار آمیز و عزتمند قهرمانان حله را ثبت کرده و تظاهرات اهالی بزرگوار بابل برای پشتیبانی از فرزندان شان در میدان تحصن حله را ارج می نهد.
شایان یادآوریست که آنها همزمان تلاشهای کاظمی وشبه نظامیان در پروژه سرکوب میدانهای تحصن که از میدان تحصن بابل به منظور تست کردن این خط شروع شد را به شکست کشاندند، از این رو ما عشایر شریف بابل را برای ادامه حمایت از فرزندان شان و موضعگیری قاطع که شایسته تاریخ و چهره آنان است، فرا می خوانیم و مسئولیت مستقیم افزایش این أعمال خطیر را متوجه کاظمی و دولت آن و وزیرکشور و دفاع می دانیم و خواهان استعفای استاندار بابل و مدیر پلیس آن به دلیل شرکت مستقیم دراین جنایت شنیع و ایجاد تسهیلات برای شبه نظامیان عصائب در هدف قرار دادن تظاهرکنندگان، هستیم.
این کمیته از تمامی تظاهرکنندگان در میدانهای بپاخاسته خواهان احتیاط و هوشیاری و افزایش فعالیتهای شان برای محکوم کردن جنایت حله است و روی آمادگی مردم عراق برای تظاهرات میلیونی رهایی درتاریخ10 تیر 99 در استمرار صدمین سالگرد انقلاب 1920 برای رهایی از احزاب فاسد و شبه نظامیان آن تاکید می کنیم.

گروههای مسلح غیر مسئول، قصد توهین به انقلابیون را دارند
پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ ـ ۱۱ ژوئن ۲۰۲۰
در شبکه های اجتماعی تعدادی کلیپ مصور توسط افرادی که گروه «مخیم رفحاء» را نمایندگی می کنند، پخش شده است. آنها مدعی تظاهرات در میدان تحریر و میدانهای تظاهرات در استانهای مختلف هستند. همچنین به طور علنی دعوت به بکارگیری سلاح می کنند. هدف آنها فریب افکار عمومی است تا این طور القاء کنند که متحصنان صلحجو کسانی هستند که سلاح استفاده می کنند تا بهانه‌ای بدست ارگانهای امنیتی علیه انقلابیون اکتبر و سرکوب آنها بدهند. کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر تاکید می کند که آنها هیچ ارتباطی با این گونه دعوتها و خواسته ‌های مغرضانه ندارند و کماکان انقلابیون، متعهد به انقلاب مسالمت آمیز و تظاهرات صلحجویانه هستند و آنها در این کارزار مشکوک که توسط طرفهایی که شبه نظامیان جنایتکار و فراکسیونهای سیاسی فاسد مورد حمایت رژیم ایران را نمایندگی می کنند، نقشی نخواهند داشت. این افراد با این اعمال شان که در خدمت به منافع اربابان شان در قم و تهران است، سرنوشت کشور را به بازی می گیرند. همچنین این کمیته، تمامی افراد ذیربط با این گونه دعوتها را از عواقب برخورد با متحصنان صلحجو برحذر می دارد و نسبت به هدف آنها که ایجاد درگیری و آشوب است، هشدار می دهد و این گونه اعمال را قاطعانه مردود می شمرد.
شکوه و جاودانگی از آن شهدای انقلاب اکتبر .. بهبودی عاجل برای مجروحین مان و آزادی ناپدید شدگان اجباری از زندان های شبه نظامیان. / کمیته برگزاری تظاهرات

منبع: نبردخلق شماره 426، یکشنبه اول تیر ۱۳۹۹ ـ ۲۱ ژوئن ۲۰۲۰