واکنش وزیر ارشاد به بیانیه سینماگران: به نیروهای مسلح توهین کردند/ برخورد خواهیم کرد

ایرنا
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به بیانیه تعدادی از هنرمندان در واکنش به حوادث آبادان گفت: ما در جایگاه حوزه نهادی مربوط به فرهنگ و هنر از همه ابزارهای قانونی بهره بگیریم تا از مقدسات مردم صیانت کنیم و در مقابل مجموعه‌ و افرادی که با سیاه نمایی از افتخارات کشور دنبال تیره‌وتار نشان دادن فضای عمومی کشور است می‌ایستیم.

در ادامه آمده است: با کسانی که بخواهند با بیانیه‌های بی‌ارزش و سخنان توهمی در مقابل پاسداران و نگهبانان امنیت کشور قرار بگیرند برخورد خواهیم کرد.

مگر شهروندان عزیز آبادان غمخواری جز آحاد انقلابی مردم داشتند. مسئولان کشور در طول این مدت مردم آبادان را تنها نگذاشتند و پای این حادثه که به دلیل غفلتی بود که در دوران پیش اتفاق افتاده و فسادی که از دوره قبل به وقوع پیوست آمدند و مردم را همراهی کردند.

یک عده متوهم با نوشتن کاغذ پاره‌های بی‌ارزش به مردم توهین کردند و تلاش‌های خالصانه آن‌ها را نادیده گرفتند؛ اما این کارها در حوزه فرهنگ و هنر تحمل نخواهد شد و اهالی فرهنگ و هنر اجازه نمی‌دهند فضای این ساحت پاک با این نوع کارهای متوهمانه آلوده شود.

ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حتماً این مسیر را با قدرت ادامه می‌دهیم و اجازه نخواهیم داد اعتقادات و نهادهای مورداحترام مردم و کسانی که شب و روزشان را برای آسایش مردم صرف کردند مورد آزار لفظی، کلامی و نوشته‌های بی‌ارزش عده‌ای که بی‌خبر از واقعیات جامعه هستند قرار بگیرند.

هیچ ایرانی مسلمانی نیست که روح و جانش آکنده از مهر و عاطفه نسبت به امام رئوف نباشد.

این پیوند عمیق چیزی نیست که با برخی از کارهای ناشایست و بی‌ارزش بشود به آن آسیب وارد کرد. خورشید به تابش، گرمابخشی و نورانیت خود ادامه می‌دهد.