سعید روستایی جایزه منتقدان فیلم "کن" را به مردم آبادان تقدیم کرد

رادیوفردا
سعید روستایی، کارگردان فیلم «برادران لیلا»، جایزه فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم (فیپرشی) در جشنواره کن را به مردم آبادان تقدیم کرد.

«برادران لیلا» که در هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد، اثری اجتماعی در توصیف دشواری شرایط طبقات محروم در ایران است، فیلمی با بازی چهره‌هایی چون ترانه علیدوستی، پیمان معادی، سعید پورصمیمی و نوید محمدزاده که توانسته توجه منتقدان را به خود جلب کند.

آقای روستایی پس از دریافت جایزه فیپرشی در کن گفت: «از طرف خودم و همه اعضای فیلم این جایزه بسیار مهم را تقدیم می‌کنم به مردم داغ‌دار کشور عزیزم در شهر آبادان.»

آبادان طی روزهای اخیر به دنبال فرو ریختن برج متروپل و جان باختن و مفقود شدن ده‌ها نفر صحنه اعتراضات و سوگواری‌های گسترده‌ای بوده است. اعتراضات که با سرکوب نیروهای امنیتی مواجه شده به‌ویژه متوجه فساد گسترده‌‌ای است که به گفته مقامات حکومت ایران موجب شده برچ متروپل بدون رعایت ضوابط ایمنی ساخته شود.

از سویی هنرمندان و سلبریتی‌های ایرانی طی ماه‌های اخیر هدف انتقادات زیادی گرفته‌اند که چرا از فرصت رویدادهای جهانی مانند جشنواره کن برای رساندن صدای مردم معترض به گوش جهانیان استفاده نمی‌کنند.