دوران سخت صنعت سینمای آمریکا

بهارنیوز
سینماهای امریکا دوران سختی را پشت سر می‌گذارند. دور جدید تاخیر در تاریخ اکران‌ها، امید سینماداران نسبت به این که میزان بلیت فروشی در سال جدید میلادی به سطح پیش از شیوع کرونا برمی‌گردد را ناامید کرده است.

اوایل ماه ژانویه (دی ۹۹) استودیو مترو گلدن مایر (MGM) اکران قسمت جدید از مجموعه فیلم‌های جیمز باند با عنوان زمانی برای مردن نیست را از آوریل (فروردین- اردیبهشت ۱۴۰۰) به ماه اکتبر (مهر- آبان ۱۴۰۰) موکول کرد. این تصمیم استودیوهای رقیب را نیز برآن داشت تا یک بار دیگر تاریخ اکران فیلم‌های مورد انتظار خود از جمله موربیوس، شکارچیان روح: افترلایف، سیندرلا و قسمت دوم از سینمایی یک مکان ساکت را تغییر دهند. همچنین انتظار می‌رود استودیو یونیورسال اکران سریع و خشن ۹ که قرار بود ۲۸ مه (۷ خرداد ۱۴۰۰) روی پرده برود را به تعویق انداخته و دیزنی بیوه سیاه را از جدول اکران خارج کند. اگر این اتفاق بیفتند، وضع برای دست اندرکاران صنعت سینماداری بغرنج خواهد شد.

تابستان امسال یک سال می‌شود که سینماهای آمریکا شرایط عادی را تجربه کرده‌اند بسیاری از سینماهای این کشور ۱۰ ماه گذشته را با حداقل فروش یا درآمد نزدیک به صفر سرکرده‌اند.

تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند گیشه در سال ۲۰۲۲ به وضع عادی برگردد. دیوید گراس مدیر شرکت مشاوره فرنچایز اینترتیمنت ریسرچ معتقد است روند واکسیناسیون، با افزایش عرضه، در فصل بهار سرعت می‌گیرد و با از بین رفتن تهدید کرونا مردم به سینماها بازخواهند گشت.