گرافیتی‌های برزیل به جنگ کرونا می روند

ایسنا
«سائوپائولو» کلانشهر برزیل که همواره به عنوان پایتخت هنر خیابانی جهان شناخته می‌شود، حتی در دوران بحران کرونا نیز مملو از نقاشی‌های خیابانی جدید است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ۱۵ نقاش گرافیتی در سائوپولو پروژه خلق ۱۲ نقاشی دیواری عظیم بر روی مجموعه‌ای از ساختمان‌های منطقه «بنهیروس» این شهر را آغاز کرده‌اند.

این گروه از هنرمندان پروژه نقاشی‌های دیواری جدید را با هدف جبران جشنواره هنری «نالاتا» که قرار بود در سائوپائولو برگزار شود اما به دلیل بحران ویروس کرونا لغو شد، آغاز کرده‌اند.

«لوان کاردوسو» که مدیر برگزاری این جشنواره است بیان کرد: «قرار بود این جشنواره در قالب مجموعه‌ای از فعالیت‌های عمومی برگزار شود، اما ما ناچار شدیم به دلیل جلوگیری ازدحام جمعیت این رویداد را لغو کنیم. با این حال بخشی از این جشنواره با کمک این نقاشی‌های دیواری در سطح شهر و در خیابان‌ها برگزار می‌شود.»

برزیل پس از ایالات متحده دومین کشور جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان است. تاکنون بیش از ۳.۳ میلیون مورد ابتلا و بیش از ۱۰۸ هزار مورد مرگ در اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسیده است.

سائوپائولو که بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در این کشور را دارد، یک چهارم از شمار کشته‌شدگان این کشور در اثر ابتلا به ویروس کرونا را دربرمی‌گیرد.

«دِلفین» که یکی از هنرمندان این گروه گرافیتی ۱۵ نفره است، بیان کرد: « سائوپائولو مطمئنا در جهان هنر، بخصوص در حوزه هنر خیابانی و عمومی مکان مهمی محسوب می‌شود. من همیشه می‌خواستم در این شهر اثری از خود به جای بگذارم.»

این هنرمند می‌گوید تصویری سیاه و سفید که از یک زن و مرد خلق کرده پیامی از امید و بازگشت به شرایط عادی زندگی است.