برخی از بیانیه های «کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر» (اردیبهشت 99)


منبع: توئیتر و فیس بوک ثوره تشرین (انقلاب اکتبر)

حمله نیروهای دولتی به تحصن کنندگان در میدان تحریر
شماره 234، سه شنبه 2 اردیبهشت 1399- 21 آوریل 2020
بسم الله الرحمن الرحیم - دریک حمله مسلحانه با گلوله های جنگی و تفنگهای شکاری، گروههای لباس شخصی وابسته به ارگانهای حاکم که شبه نظامیان وفادار به رژیم ایران را همراهی می کردند، با مشارکت نیروهای ضد شورش وابسته به دولت منطقه سبز با دستورات مستقیم از دفتر فاسد و بدخواه عادل عبدالمهدی، متحصنان صلحجو را در میدان خلانی و میدان تحریر مورد هدف قرار دادند. این حمله در کادر سلسله تلاشهای شکست خورده ای است که هدف از آن ترساندن جوانان بپا خاسته و پراکنده کردن تحصنهای مسالمت آمیز با زور و غلبه برآنها است. این حملات منجر به شهادت یک تن و دهها مجروح گردید که حال 10 نفر از آنها بسیار وخیم است.
لازم به توضیح است که تعداد شهدا بیشتر خواهد شد چرا که حملات بیرحمانه به انقلابیون در میدان تحریر ادامه دارد و مدیر بهداشت رصافه نیز از ارسال آمبولانس و معالجه مجروحان خودداری کرده است.
کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر با شدیدترین عبارات این حملات آشکار که بیانگر غیض و کین و روحیه جنایتکارانه آنها [حاکمان] علیه جوانان آزاده است را محکوم می کند. این جوانان با التزام به دستورالعملهای کادرهای پزشکی وابسته به کمیته در شرایط شیوع ویروس کرونا برای حفظ سلامتی شان، در چادرهای شان مستقر بودند. درهمین حال کمیته سازمانده، اظهارات حقیرانه «قاسم عطا» چهره وقیح دیرینه، که به دروغ متحصنان را متهم می کند که آنها شروع به تعرض به نیروهایش کردند را محکوم می کند. این نیروها در دفاع از اربابانش و اجرای دستورات آنها ناکام شده و شکست خوردند.
ما خطاب به دم و دنبالچه های رژیم شرور ایران که در منطقه سبز بسر می برند می گوئیم: عذابی سخت براین اعمال رذیلانه شما باد. این حملات درعزم و اراده جوانان انقلاب پر برکت اکتبر خللی ایجاد نمی کند. آنها با خدا و مردم بزرگ عراق پیمان بسته اند که آرام نخواهند گرفت و به خانه های شان برنخواهند گشت مگر زمانی که این رژیم سهمیه ای فرقه گرای فاسد را با تمامی نهادهای پوسیده اش از ریشه های متعفن آن برکَنند. این رژیم، غرق در فساد و چپاول و سرقت و قتل و آدم ربایی و ایجاد رعب و وحشت و شکنجه روحی و جسمی نا پدیدشدگان اجباری از تظاهرکنندگان صلحجو است. کسانی که بیش از شش ماه است که از خانه های شان خارج شده و درخیابانها هستند تا اهداف شرافتمندانه مردم عراق محقق گردد و این کشور را از چنگال فراکسیونهای سیاسی تبهکار و سران آنها که به دشمن یک عراق یعنی رژیم شرور ایران وفادارند، باز ستانند.

تظاهرات میلیونی برای رهایی، در راه است
شماره 236، پنجشنبه 4 اردیبهشت 1399- 23 آوریل 2020
مردم غیور عراق؛ متحصنان صلحجو با التزام به دستورالعملهای کادرهای پزشکی کمیته سازمانده، با تعداد اندک در چادرهای شان در میدان تحریر و میدانهای تحصن مسالمت آمیز در استانهای بپا خاسته باقی مانده اند تا سلامتی شهروندان در شرایط گسترش اپیدمی کرونا حفظ شود. از سویی در مقابل ادامه چشم پوشی دولت منطقه سبز و احزاب فاسد آن از خواسته های عادلانه مردم عراق در تشکیل دولت انتقالی مستقل و انحلال پارلمان و تمامی نهادهای فاسد حاکم برای اجرای انتخابات آزاد و سالم مطابق یک قانون انتخابی منصفانه، راهی جز برگزاری تظاهرات میلیونی به مثابه ضرورتی حتمی باقی نمانده است.
از اینرو کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر اعلام می کند که صبر و بردباری متحصنان بی انتها نیست و زمان آن فرا رسیده که تدارک گسترده و زودرس برای شروع تظاهرات میلیونی انبوه صورت گیرد. به طبع این تظاهرات نه یک پایان بلکه آغازی خواهد بود برای ریشه کنی رژیم سهمیه ای فرقه گرای منحوس و بیرون کشیدن عراق از چنگال باندهای داخلی که بیرحمانه ترین جنایتهای عصر و وحشیانه ترین اعمال قتل وتروریسم و آدم ربایی و رعب و وحشت و چپاول ثروتها و به یغما بردن خیرات عراق را مرتکب می شوند و تمامی این خیرات را به رژیم شرور ایران که در حقد و کین آشکار و انتقام از مردم عراق است، تحویل می دهند.

کسی را برای دولت فاسد کاظمی کاندیدا نکرده و نخواهیم کرد
شماره 235، جمعه 5 اردیبهشت 1399- 24 آوریل 2020
از ابتدای اکتبر 2019 تا کنون که متحصنان صلحجو برای تظاهرات انبوه به خیابانها آمده اند، در بین اهداف آنها کاندیداتوری و یا شرکت در هیچ نهاد وزارتی که کاندیدا آن فراکسیونهای سیاسی فاسد در ارتباط با رژیم ایران و غیره را نمایندگی می کند، نبوده است و چنانچه افرادی به خروج از اهداف و اصول انقلاب پربرکت اکتبر و پیوستن به باندی که خواهان پستهای وزارتی یا اینکه جزئی از رژیم سهمیه ای فرقه گرای فاسد باشد، تصمیم گرفته باشند، این امر به خودشان برمی گردد و در زمره انقلابیون محسوب نخواهند شد.
کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر قویا تاکید می کند که متحصنان صلحجو چه در کادر و چارچوب کاظمی یا غیر کاظمی هیچکس را کاندیدا نکرده و هرگز با معرفی هیچکس برای کاندیداتوری ولو این که کسی به دروغ و نیرنگ مدعی نمایندگی میدانهای تحصن باشد موافقت نکرده و نخواهند کرد.

زمان مناسب برای برگزاری تظاهرات میلیونی با عنوان رهایی
شماره 238، چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ـ ۶ می ۲۰۲۰
در شرایطی که کمیته سازمانده به آماده سازی تظاهرات انقلاب اکتبر می پردازد و تلاشهای هماهنگ کنندگان مجاهد برای حل و فصل الزامات راهپیمایی میلیونی در تمامی استانهای انقلابی درجریان است تا مردم عراق با یک راهپیمایی سرنوشت ساز، دلایل وضعیت نا مناسب میهنمان و برگشت آن به عقب را ریشه کن کنند، کمیته سازمانده نسبت به لغزشگاهها و اعلام زمانبندیهای غیر واقعی و بررسی نشده، به دلیل پیامدهای منفی که در رابطه با ارتقای کار جمعی انقلابیون دارد، هشدار می دهد. این کمیته بر ضرورت اتکا به زمانبندی تاکید می کند که از طرفی پیامدهای اپیدمی کرونا در نظر گرفته شود و از طرف دیگر همزمان با التزامات حکومتی و رسمی نباشد و چه بسا بعد از ماه مبارک رمضان، یکی از مناسب ترین زمانها برای راهپیمایی جامع عراقیان جهت تغییر صورت وضعیت عراق باشد. کمیته سازمانده تظاهرات، ضمن در نظر گرفتن این موضوع، نگرانی خود را از اعلام زمانبندیهای فردی و بررسی نشده، پوشیده نمی دارد و چه بسا خود این افراد نیز متوجه عواقب این موضوع نشوند زیرا این امر منجر به عواقب منفی در میدانهای انقلاب به لحاظ اکتیویته و استمرار می شود و از این زاویه نگران کننده است. کمیته سازمانده با تمامی فعالان متحصن در تمامی میدانهای انقلاب مشورت می کند، چرا که تصمیم سرنوشت ساز باید از جمع بجوشد و منشا جمعی داشته باشد، نه اینکه باعجله کاری و قبل از اینکه اقدامات و الزامات لجستیکی برای برگزاری تظاهرات میلیونی رهایی تکمیل گردد، زمانبندی به آنها تحمیل شود.

کاظمی، یک فریبکاری و وقت کُش سیستماتیک است
شماره 242، یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ـ ۱۰ می ۲۰۲۰
کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر از اعلام کاظمی در تاریخ 20 اردیبهشت 99 مبنی بر تشکیل کمیته عالی حقیقت یاب در مورد آنچه که از ابتدای اکتبر در عراق روی داده و ... ابراز شگفتی می کند. به نظر می رسد رئیس سابق ارگان اطلاعات که بالاترین ارگان امنیتی درعراق قلمداد می شود در مورد طرفهایی که مرتکب این جنایات شنیع علیه تظاهر کنندگان صلحجو شده‌اند خود را به نادانی زده است. جنایتهایی که به شهادت بیش از 700 نفر، بیش از 30 هزار نفر مجروح و صدها تن معلول برجای گذاشت. کما اینکه صدها جوان و نوجوان ربوده شدند و کماکان در زندانهای شبه نظامیان هستند.
اگر کاظمی این طرفها را نمی شناسد، انقلابیون به خوبی آنها را می شناسند. دستورات استفاده از گلوله ‌های جنگی و گازهای سمی از دفتر عادل عبد المهدی فاسد و فراری و طرفهایی صادر شده که مرتکب قتل و آدم ربایی و ارعاب تظاهر کنندگان صلحجو شدند که شامل شبه نظامیان مورد حمایت رژیم ایران یعنی عصائب اهل الحق، سرایا الخراسانی، کتائب حزب الله، کتائب الامام علی، سرایا السلام (نیروهای کلاه آبی)، حرکت النجبا، سید الشهدا، سرایا عاشورا، فالح الفیاض و آزاد سعید فرمانده گردان حفاظت عادل عبدالمهدی و نیروهای امنیتی وابسته به حکومت منطقه سبز و به طور خاص نیروهای ضد شورش می شوند که عناصری از این شبه نظامیان درآنها هستند.
تلاشها برای فریب مردم عراق با تصمیماتی پوچ و بی ارزش امریست که باید متوقف شود. مردم عراق هوشیارتر از آن هستند که فریب این بازیهایی را بخورند که هدفش وقت کشی و امروز و فردا کردن و بدست آوردن زمان برای از بین بردن انقلاب بزرگ مردمی است. لذا، این موضوع نیازی به کمیته حقیقت یاب که مانند کمیته ‌های قبلی چه بسا ماهها و سالها طول بکشد و در نهایت نیز گزارش آن در کُنج طاقچه های دفاتر شبه نظامیان بی رحم حاکم گذاشته شود، ندارد. اگر تو [کاظمی] در آنچه ادعا می کنی، صادق وجدی هستی، باید که فوراً حسابرسی از قاتلان که از این شبه نظامیان هستند را شروع کنی. ضمن اینکه ما می دانیم تمامی حقایقی که می خواهی در جستجوی آنها باشی در دفترکارت موجود است. آیا قادر هستی که چنین کاری بکنی؟!

تشکر و قدردانی
تصویر شماره 2

شماره 244، چهارشنبه 24 اردیبهشت ۱۳۹۹ ـ 13 می ۲۰۲۰
کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر مراتب تشکر و قدردانی خود را از هنرمند اصیل عراقی؛ ایاد راضی و نویسنده مصطفی رکابی و کارگردان سامر حکمت و دوستان هنرمند آنها و کادرهای «مجموعه شهید انقلاب اکتبر» از سریال «خنجر وطن» ابراز می دارد. آنها در این سریال با ابتکار ملی و هنری شان، جایگاه شهید را که از درون عراقیان حکایت می کنند، با نشان دادن احساسات پاکشان از اشکهای داغ دیدگان ، با عزت و سربلندی به دلداری و تسلیت آنها می پردازند و دستان قهرمانان میدانهای انقلاب در سراسر عراق آزاد انقلابی را می فشرند. آنها روی صحت دستاوردهای شان و اهداف شان و ضرورت استمرار آن تا تحقق پیروزی نهایی و رهایی عراق از این روند سیاسی فرقه گرای شکست خورده و سران فاسد آنها ، تاکید می کنند.
افق درخشان عراق از آن آنان باد ...زنده باد عراق آزاد مستقل.

به تمامی انقلابیون در میدانهای تحصن
دوشنبه 29 اردیبهشت ۱۳۹۹ ـ 18 می ۲۰۲۰
کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر از تمامی انقلابیون در میدانهای عزت و شرف شامل کمیته ها، هماهنگ کنندگان و تشکیلات حمایت کننده از خواسته های عادلانه مردم عراق می خواهد که در یک کار مشترک و هماهنگ، اقدامات ضروری و طرحهای مسالمت آمیز پراتیک، برای بسیج و شرکت تمامی توده‌های مردم پایدار عراق در تظاهرات صورت گیرد تا تظاهرات میلیونی «رهایی»، خیز بزرگ جهت نجات مردم عراق از باندهای منطقه سبز و شبه نظامیان وابسته به احزاب جنایتکار به پیروزی برسد و رژیم سهمیه ‌ای فرقه گرا با تمامی نهادهای مقننه و مجریه و ریاست های سه گانه ریشه کن گردند. اکنون زمانی است که باید به این وضعیت ناهنجار و دردناک با تلاشها و همکاری افراد خیّر مردم عراق پایان داده شود و صدمین سالگرد پر برکت «ثوره العشرین» [انقلاب سال 1920 که هدفش استقلال از استعمار بریتانیا و تاسیس یک دولت عرب بود] را گرامی بداریم. انقلابی که نیاکان ما برای آزاد سازی کشور از استعمار و از بین بردن کانون فساد در عراق، این کشور دارای تمدن و برخوردار از تاریخی کهن، بدان همت گماردند.
شکوه و جاودانگی از آن شهدای انقلاب اکتبر. بهبودی عاجل برای مجروحان مان و آزادی ناپدید شدگان اجباری از زندانهای شبه نظامیان.


منبع: نبرد خلق شماره ۴۲۵، پنجشنبه اول خرداد ۱۳۹۹ ـ ۲۱ می ۲۰۲۰
http://www.iran-nabard.com/