نتانیاهو هشدار داد در صورت اقدام همه‌جانبه حزب‌الله بیروت به غزه‌ای دیگر تبدیل خواهد شد

صدای آمریکا


سخنگوی ارتش اسرائیل روز پنجشنبه اعلام کرد بر اثر اصابت یک موشک هدایت‌شونده از لبنان به شمال اسرائیل، یک غیرنظامی اسرائیلی کشته شده است. نخست‌ وزیر اسرائیل در واکنش هشدار داد در صورت اقدام همه‌جانبه حزب‌الله، بیروت به «غزه‌ای دیگر» تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بنیامین نتانیاهو در حین بازدید از نیروهای نظامی در نزدیکی مرز گفت: «اگر حزب‌الله تصمیم بگیرد که یک جنگ همه‌جانبه را آغاز کند، به دست خود بیروت و جنوب لبنان را به غزه و خان‌یونس تبدیل خواهد کرد.»

همزمان حزب‌الله، گروه شبه نظامی مورد حمایت ایران، مدعی شد در یکی از یازده حمله‌ روز پنجشنبه خود، یک پادگان اسرائیلی در مجاورت مرز لبنان را هدف قرار داده است. در واکنش به این حملات، جت‌های نیروی هوایی اسرائیل به مرکز فرماندهی و کنترل حزب‌الله حمله کردند.

به گزارش تلویزیون «کان» اسرائیل، غیرنظامی اسرائیلی که امروز کشته شد یک کشاورز بود و به گفته منابع بیمارستانی او حدود ۶۰ سال داشت.

با آغاز جنگ اسرائیل و حماس در نوار غزه، حملات موشکی حزب‌الله لبنان علیه اسرائیل نیز افزایش یافته است. یکشنبه گذشته در شمال اسرائيل ۱۱ نفر بر اثر حمله موشک هدایت‌شونده ضدتانک شلیک شده از سوی حزب‌الله لبنان مجروح شدند.

حماس و حزب‌الله، دو گروهی که از سوی اسرائیل و ایالات متحده به عنوان سازمان‌های تروریستی شناخته می‌شوند، از حمایت حکومت ایران برخوردارند.

الی کوهن وزیر امور خارجه اسرائيل اوایل آذر ماه به شورای امنیت سازمان ملل متحد هشدار داد اگر قطعنامه ۱۷۰۱ که خواستار خلع سلاح حزب‌الله است به‌طور کامل اجرا نشود، احتمال وقوع جنگ منطقه‌ای وجود دارد.