اسرائيل از سنگین‌ترین درگیری‌ها با نیروهای حماس خبر داد

دویچه وله
ارتش اسرائيل می‌گوید، سربازانش سرگرم سنگین‌ترین درگیری‌ها با نیروهای حماس از آغاز عملیات زمینی در نوار غزه‌اند. نبرد در خان یونس شدید اعلام شده و اسرائيل می‌گوید، به صدها موضع حماس حمله کرده است.
ارتش اسرائیل می‌گوید، در حال "سنگین‌ترین درگیری‌ها" با گروه تروریستی حماس از زمان آغاز حمله زمینی خود به نوار غزه تا کنون است و سربازان این کشور در خان یونس نبرد شدیدی را پیش برده‌اند.

خان یونس بزرگ‌ترین شهر نوار غزه در جنوب این باریکه از روز سه‌شنبه ۱۴ آذر (۵ دسامبر) در محاصره سربازان اسرائیلی قرار گرفته است.

ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد که صدها موضع حماس مورد حمله قرار گرفتند. گردان‌های قسام، شاخه نظامی حماس نیز گفته است که نیروهایش در نبرد با سربازان اسرائیلی شرکت می‌کنند و روز سه‌شنبه هشت سرباز اسرائیلی کشته یا زخمی شده و ۲۴ خودروی نظامی آنها نیز منهدم شده است.

ارتش اسرائیل اما در وب‌سایت خود از کشته شدن دو سرباز در روز سه‌شنبه خبر داد. بر اساس داده‌های ارتش اسرائیل، از زمان آغاز حمله زمینی ارتش به نوار غزه ۸۳ سرباز کشته شدند.

کشیده شدن نبردها به جنوب غزه نگرانی نهادهای بین‌المللی و سران کشورهای غربی را برانگیخته است. قبلا به خواست ارتش اسرائیل، مردم از شمال غزه به پناهگاه‌هایی در جنوب رفته بودند تا از نبرد سنگین در شمال دور باشند.

حال اما جنگ به جنوب غزه نیز کشیده شده و ارتش اسرائیل گفته که نه تنها در خان یونس بلکه در سایر مراکز اصلی حماس نیز نبرد جریان دارد.