شدت عمل علیه یهودی‌ستیزی در آلمان، شرایط "آخرالزمانی" در غزه

دویچه وله
وزیر کشور آلمان خواستار اقداماتی قوی از سوی دولت در برابر یهودی‌ستیزی شد و نسبت به افزایش خطر اسلام‌گرایی هشدار داد. کمیسر حقوق بشر سازمان ملل از "جنایات وحشیانه" در غزه و شرایط "آخرالزمانی" در آنجا سخن گفت.
فولکر تورک، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل نسبت به خطر "جنایات وحشیانه" در نوار غزه از سوی طرفین درگیر هشدار داد.

این‌گونه جنایات طبق معاهدات بین‌المللی شامل نسل کشی، جنایت علیه بشریت و جنایات جنگی می‌شوند. تورک گفت که همکاران او در نوار غزه که در حال امدادرسانی هستند شرایط آنجا را "آخرالزمانی توصیف کرده‌اند که در آن احتمال شدت گرفتن چنین جنایاتی بسیار بالاست".

تورک به خبرنگاران در ژنو گفت: «هر دو طرف جنگ و همچنین همه دولت‌ها، بویژه کشورهای دارای نفوذ باید فورا تدابیری برای جلوگیری از وقوع چنین جنایاتی اتخاذ کنند.»

دفتر تورک خواستار دسترسی به اسناد و اطلاعات اسرائیل در مورد حمله حماس در هفتم اکتبر از جمله تجاوز جنسی از سوی این گروه در این حمله شد. اسرائیل هنوز پاسخی به دفتر کمیسر حقوق بشر سازمان ملل نداده است.

تورک در مورد درخواست خود برای دسترسی به این اطلاعات گفت: «روشن است که اشکال وحشیانه خشونت جنسی باید به طور کامل مورد توجه قرار گیرد و بررسی شود.» حماس اقدام به تجاوز جنسی از سوی افرادش را رد کرده است.