انفجار کامل خانه‌ای در حومه واشنگتن که پلیس به ظن حضور یک فرد مسلح محاصره کرده بود

بی بی سی
انفجار مهیبی در حومه واشنگتن، پایتخت آمریکا، دست کم یک خانه مسکونی را نابود کرد و این در حالی صورت گرفت که پلیس تلاش داشت برای بررسی گزارش شلیک از داخل این خانه، وارد آن شود.

مقام‌ها در شهر آرلینگتون ایالت ویرجینیا که هم مرز غربی واشنگتن است می‌گویند پلیس پس از آن به این خانه مراجعه کرده بود که دوشنبه شب - ۴ دسامبر - گزارش‌هایی از شلیک از داخل این خانه به بیرون دریافت کرده بود.

چند مامور پلیس در جریان این انفجار جراحات سطحی برداشته‌اند اما هنوز معلوم نیست که فرد یا افراد مظنون در داخل خانه جان سالم به در برده باشند.

ماموران آتش‌نشانی تا حدود ساعت ۱۰ شب به وقت شرق آمریکا همچنان مشغول اطفای حریق بودند.

همسایگان گفته‌اند از شدت انفجار خانه‌های آنها لرزیده است.

پلیس ناحیه آرلینگتون در شبکه ایکس - توییتر سابق - گزارش کرده که:‌ «افسران در تلاش برای ورود به یک واحد مسکونی بودند که مظنون چند رگبار گلوله از داخل خانه شلیک کرد. متعاقب آن یک انفجار در این منزل مسکونی روی داد و افسران همچنان در حال تحقیق و بررسی علت و چگونگی ابعاد انفجار هستند».

ویدیویی که در فضای مجازی منتشر شده یک گروه ویژه ضربت پلیس و خودروهای زرهی آنها را نشان می‌دهد که در حال حرکت به سمت این خانه هستند که انفجار روی می‌دهد.

برخی از ساکنان این محله توسط پلیس به جای دیگری منتقل شده‌اند و کلانتری محله هشدار پناه گرفتن برای ساکنان صادر کرده است.

یک شاهد عینی به نام جیم متیو در شبکه ایکس نوشته که قبل از انفجار شاهد چند نوبت رگبار گلوله بوده است.

«به نظر می‌اومد که رگبار گلوله است که شلیک می‌شد. هر رگبار حدود ۱۵ تا ۲۰ ثانیه طول می کشید. چندین بار این رگبارها ادامه داشت و ماجرا حدود ۵ دقیقه طول کشید».