کارگردان حکومتی: طعنه زنان به من گفتند گمشو برو سوریه

(تیتر از جنگ خبر)
جام‌جم آنلاین
شامگاه دوشنبه فیلم «به وقت شام» ابراهیم حاتمی کیا در جشنواره فجر در پردیس ملت برای اهالی رسانه رونمایی شد،

نشست خبری فیلم فجر، با گاف محمود گبرلو(مجری نشستهای جشنواره) آغاز شد، او در یک اشتباه سهوی و لفظی در آغاز مراسم به جای «به وقت شام» از «بفرمائید شام » استفاده کرد تا از همان دقایق اولیه این نشست وارد حواشی شود.

ابراهیم حاتمی کیا در سخنان ابتدایی خود گفت: این فیلم را یک سرباز ساخته و من همچنان سرباز این کشور و این نظام هستم. افتخار می‌کنم فیلمم را به‌طور کامل با عوامل ایرانی ساختم. برای تهیه فیلم یک دلار به خارج از مرزها نرفته است.

کارگردان به وقت شام در ادامه و در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران گفت: برای نشان دادن شهدای ایرانی مدافع حرم در این فیلم معذوریت‌های زیادی داشتیم.
...
دیده بان هنر انقلاب در بخشی از این نشست خبری در حالی که بغض کرده بود و از طرفی برافروخته و سرخ هم شده بود، به دیدارش با سردار قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: سال گذشته در همین جشنواره به من طعنه و کنایه زدند، من بارها می‌خواستم به سوریه بروم اما شرایط به گونه‌ای بود که امکانش فراهم نمی‌شد و نمی‌گذاشتند ما برویم و مسائل متعددی را مطرح می‌کردند؛ اما از آن طرف من متلک می‌انداختند، طعنه زنان می‌گفتند خب پاشو، گم شو برو آن کشور و کار بکن! اف بر این زبان ها، من رفتم پیش حاج قاسم(سلیمانی) گفتم ببین این حرف‌ها را می‌زنند چرا نمی‌گذارید من بروم چرا محدودیت ایجاد می‌کنید.

در بخش دیگری از این نشست عوامل فیلم توضیحاتی دادند، بازیگر سوری «به وقت شام» درباره همکاری با حاتمی‌کیا گفت: فکر نمی‌کنم کارگردانی در سوریه باشد که بتواند ۲۰درصد کارهای حاتمی‌کیا را بکند!

محمد خزاعی تهیه کننده فیلم هم گفت: خانواده به وقت شام این فیلم را به خانواده شهدای مدافع حرم تقدیم کرده‌اند.