دعوت انجمن مستندسازان برای تجمع اعتراضی در خانه سینما

(تیتر از جنگ خبر)
ایلنا
گروهی از مخالفان تعطیلی انجمن مستندسازان طی فراخوانی از اعضای انجمن تقاضا کردند تا سه‌شنبه 16 خرداد در خانه سینما تجمع کنند.

به گزارش ایلنا، متن این دعوت نامه به شرح زیر است:

اعضای محترم انجمن مستندسازان،

مدیریت خانه سینما در آخرین مجمع خانه به تاریخ اسفند ماه ۱۳۹۵ از دعوت نمایندگان قانونی انجمن مستندسازان سینمای ایران خودداری کرد و بجای آن از نمایندگان انجمن صنفی کارگری تازه تأسیس کارگردان‌های سینمای مستند تهران در وزارت کار برای حضور در مجمع عمومی دعوت کرد. پس از این اقدام نمایندگان انجمن به نماینده و ناظر بر انتخابات مجمع ازسوی سازمان سینمایی وزارت ارشاد اعتراض کردند و نامه‌ای با امضای ۱۱۰ نفر از اعضا در آخرین روزهای سال تسلیم سازمان سینمایی شد.

گام بعدی، دیدار جمعی از معترضین به رفتار خانه سینما با ریاست سازمان سینمایی ارشاد بود، طی این دیدار ایشان موافق حفظ انجمن مستندسازان در خانه سینما و ادامه فعالیت‌های فرهنگی انجمن مستند سازان بودند و قرار بر حل و فصل اختلافات شد.

دوم خرداد ۱۳۹۶ خانه سینما علیرغم اظهارات جناب آقای حیدریان ریاست محترم سینمایی، مانع ورود منشی انجمن مستندسازان به دفتر انجمن شدند. هیئت مدیره خانه در دیداری با آقای ابراهیم مختاری پیام دادند که انجمن مستندسازان عضو خانه سینما نیست و دفتر بسته خواهد ماند.

از آن روز تا به حال تماس‌هایی برای گفتگوی مسالمت آمیز و پس گرفتن دفتر انجمن با مدیرعامل و رییس هئیت مدیره خانه سینما صورت گرفت که متاسفانه بی‌حاصل بود.

بنابراین از اعضایی که به این رفتار غیرقانونی خانه سینما اعتراض دارند دعوت می‌کنیم تا ساعت ۱۱ صبح روز سه شنبه ۱۶ خرداد ماه برای اعتراض به این پیشآمد و برای پس گرفتن دفتر و ابقای حضور انجمن در خانه سینما، مقابل خانه سینمای ایران در خیابان بهار جنوبی کوچه سمنان حضور به هم رسانند.