پناهنده سوری به علت "تهدیدات" نامزدی خود را برای مجلس آلمان پس گرفت

دویچه وله
طارق أوس، پناهنده سوری، که برای ورود به پارلمان آلمان نامزد شده بود، نامزدی خود را پس گرفت. او می‌گوید که به دنبال اعلام کاندیداتوری، با موجی از تهدیدهای نژادپرستانه روبرو شده است.

طارق أوس، پناهنده سوری مقیم آلمان، در اطلاعیه‌ای رسانه‌ای گفته است: «تهدیدهایی که علیه من و به ویژه نزدیکانم شده، علت اصلی عقب‌نشینی از نامزدی در انتخابات پارلمانی است».

او سه‌شنبه (۳۰ مارس) از گفت‌وگو با رسانه‌های جمعی خودداری ورزید و گفت ترجیح می‌دهد که برای مدتی از سپهر عمومی جامعه به کلی کنار باشد.

هنوز روشن نیست کدام افراد یا محافل او را تهدید کرده‌اند.

طارق أوس، پناهنده ۳۱ ساله مقیم آلمان، چند هفته پیش اعلام کرد که قصد دارد به عنوان اولین پناهنده سوری وارد پارلمان (بوندس‌تاگ) شود. اعلام نامزدی او در رسانه‌های جمعی بازتابی گسترده داشت.

حزب سبزها، که طارق أوس قصد داشت از سوی آن وارد پارلمان شود، وضعیت امنیتی او را نامناسب دانسته و توضیح بیشتری هم نداده است.

در اطلاعیه‌ای که از سوی سبزها منتشر شده، طارق أوس گفته است که جامعه و سیاست آلمان به تغییرات ساختاری فوری نیاز دارد تا بر نژادپرستی ساختاری نقطه پایان گذاشته شود.

او در انتقاد‌ از وضعیت سیاسی می‌گوید: «توجه و حساسیت فراگیر نسبت به نامزدی من، نشان داد که پناهجویان در وضعیت خطیری زندگی می‌کنند. متأسفانه تبعیض و نابرابری به تمام عرصه‌های جامعه رخنه کرده است. همه ما وظیفه داریم که به این مشکل بپردازیم و وضعیت را تغییر دهیم».

فلیکس باناژاک، رئیس حزب سبزها در ایالت نوردراین وستفالن، از تصمیم پناهنده ۳۱ ساله ابراز تأسف کرده، اما گفته است که "به خاطر صیانت از امنیت" او به آن احترام می‌گذارد.

او گفته است: «همه شهروندان وظیفه دارند بیش از پیش با خصومت‌ها و تهدیدهای نژادپرستانه‌ای که از راست افراطی برمی‌خیزد، مقابله کنند، زیرا نه تنها قربانیان، بلکه کل دموکراسی چندصدایی ما را به خطر می‌اندازد».

طارق أوس از حوزه انتخابی اوبرهاوزن و دینزلاکن در ایالت نوردراین وستفالن برای ورود به پارلمان فدرال نامزد شده بود.