پارلمان لیبی: اخوان المسلمین، قطر و ترکیه مانع از برگزاری انتخابات در لیبی می‌شوند

العربیه نت فارسی
عقیله صالح رییس پارلمان لیبی جمعه 25 ژانویه اخوان المسلمین، قطر و ترکیه را به تلاش برای کارشکنی در روند برگزاری انتخابات پیش‌ روی این کشور متهم ساخت.

به گزارش خبرگزاری‌ها صالح در یک گفتگوی خبری ضمن اشاره به این‌که حل بحران در لیبی با تغییر کل دستگاه حاکمه محقق می‌شود، گفت؛ تاکنون موضع خود برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده لیبی را که نمایندگی سازمان ملل در لیبی تلاش می‌کند آن را طی سال جاری برگزار کند، مشخص نکرده است.

وی همچنین با تاکید بر تمایل مردم لیبی در برگزاری انتخابات افزود کشورش این آمادگی را دارد تا رئیسی از میان مردم و بنا بر قانون اساسی کنونی انتخاب کند.

عقیله صالح نیز ضمن انتقاد از عملکرد غسان سلامه، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور لیبی، وی را به جانبداری از دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج متهم کرد.

رییس پارلمان لیبی ضمن تکذیب هر گونه اختلاف میان وی و ارتشبد خلیفه حفتر، فرمانده کل ارتش لیبی تاکید کرد هر آن چه را که این مقام نظامی لیبی انجام می‌دهد تنها از روی مسئولیت شناسی در شرایط سختی است که کشور با آن مواجه بوده و جنگ در بنغازی و هلال نفتی و درنه و هر جای لیبی ادامه دارد.