چین تعرفه واردات کالا را کاهش داد

ایرنا
چین از ابتدای ماه جاری میلادی مجموعه قوانین و مقررات جدیدی را در عرصه اقتصادی به اجرا گذاشت که مهمترین آنها کاهش تعرفه بر روی واردات کالا از شماری کشورها از جمله از قاره آسیا است.

با توجه به اینکه روابط تجاری چین و آمریکا روز به روز تیره تر می شود این کشور تصمیم گرفته است تعرفه بر روی کالاهای وارداتی از کشورهای منطقه اروپا و آسیای جنوب شرقی را کاهش دهد.

از ابتدای ماه جاری میلادی کالاهای مختلف چون پوشاک، کفش، لوازم آشپزخانه و تولیدات ورزشی وارداتی به چین با کاهش تعرفه روبرو شده اند و تعرفه بر روی این کالاها از 15.9 درصد به 7.1 درصد تقلیل یافته است.

برای لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی و یخچال فریزر نیز تعرفه از 20.5 درصد به 8 درصد کاهش یافته است تعرفه روی محصولات خوراکی و آبزیان از 15.2 درصد به 6.9 و برای لوازم بهداشتی و پزشکی نیز از 8.4 درصد به 2.9 درصد کاهش یافته است.

کشورهای منطقه آسیا و پاسیفیک شامل کشورهای بنگلادش، هند، لائوس، کره جنوبی و سریلانکا از جمله کشورهایی هستند که کالاهای آنها با کاهش تعرفه وارد چین می شود.

مواد غذایی دریایی، گل، اقلام پزشکی، مواد شیمیایی، تولیدات فولادی، لاستیک خودرو، موتورهای مختلف و اقلام آلومینیومی بخشی از کالاهای وارداتی مشمول کاهش تعرفه هستند.