ترامپ: دیدار با کیم ۱۲ ژوئن در سنگاپور انجام می‌شود

دویچه وله
رئیس جمهور آمریکا تایید کرد که دیدار تاریخی او با رهبر کره شمالی روز ۱۲ ژوئن در سنگاپور انجام می‌شود. او پس از ملاقات با نماینده ارشد رهبر کره شمالی گفت که اعتقاد پیدا کرده که کیم جونگ اون واقعا قصد خلع سلاح اتمی دارد.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که در روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) با کیم جونگ اون دیدار خواهد کرد. این دیدار تاریخی قرار است در سنگاپور برگزار شود.

رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه اول ژوئن پس از ملاقات با کیم یونگ چول، مشاور ارشد رهبر کره شمالی در اتاق بیضی کاخ سفید گفت: «فکر می‌کنم که این ملاقات احتمالا در پایان موفق‌آمیز خواهد بود.»نماینده رهبر کره شمالی یک نامه‌‌ی ویژه از سوی کیم جونگ اون را تسلیم دونالد ترامپ کرد.

ترامپ در پایان این ملاقات به خبرنگاران گفت اعتقاد پیدا کرده که رهبر کره شمالی به سیاست خلع سلاح اتمی وفادار است.

او افزود: «فکر می‌کنم ما مناسبات خود را برقرار خواهیم کرد و من با کیم جونگ اون دیدار خواهم کرد.»

ترامپ گفت که در ملاقات خود با نماینده رهبر کره شمالی، در مورد مسائل حقوق بشر صحبتی نکرده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا افزود که او دیگر اصطلاح "فشار حداکثر" را در مورد کره شمالی به کار نخواهد برد.

ترامپ گفت که نماینده کره شمالی در مورد تحریم‌ها از او پرسیده است. رئیس‌جمهوری‌آمریکا افزود که او به روزی فکر می‌کند که او بتواند تحریم‌ها علیه کره شمالی را برچیند.

او گفت که ایالات متحده صدها مورد تحریم جدید علیه کره شمالی برنامه‌ریزی کرده بود، اما رئیس‌جمهوری آمریکا به نماینده کیم جونگ اون گفته است که او این تحریم‌ها را عملی نخواهد کرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در مورد کمک‌های مالی به کره شمالی گفت: «من فکر نمی‌کنم که ایالات متحده پول زیادی برای کمک به کره شمالی هزینه کند. این کار با کره جنوبی خواهد کرد.»

ترامپ هم‌چنین گفت که از ملاقات وزیر خارجه روسیه با رهبر کره شمالی خوشش نیامده است.

ترامپ افزود که نتیجه ملاقات او با رهبر کره شمالی می‌تواند به معنای پایان مناقشه با کره شمالی باشد.