انتخابات لبنان: پیروزی حزب الله و هم پیمانان در نتایج اولیه/ واکنش رژیم صهیونیستی

شفقنا- نتایج اولیه انتخابات پارلمانی لبنان از پیروزی حزب الله و هم پیمانان آن در این انتخابات حکایت دارد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از القدس العربی، نتایج اولیه از پیروزی لیست های حزب الله و متحدان در جنوب، بعلبک الهرمل، و حوزه انتخاباتی دوم بیروت حکایت دارد و هر ۲۷ نامزد شیعیان توانسته است آرای لازم را به دست بیاورند.

در منطقه جزین نیز این نامزد جبش امل و نبیه بری بود که توانست در برابر جریان آزاد ملی لبنان به رهبری جبران باسیل حائز اکثریت آرا شود.

شبکه خبری المیادین در این باره گزارش داد: لیست مقاومه و همپیمانانش توانستند حائز ۸ کرسی در حوزه انتخاباتی بعلبک الهرمل شوند.

براساس این گزارش، لیست نیروهای لبنانی به رهبری سمیر جعجع توانسته است حضور خود در حوزه انتخاباتی شمال لبنان را در مواجهه با جریان آزاد مل لبنان و جریان المرده به رهبری سلیمان فرنجیه حفظ کند.

گزارش ها همچنین حاکی است که جبران باسیل رئیس جریان آزاد ملی لبنان برای اولین بار در منطقه البترون به پیروزی دست یافته است.

نتایج بیروت هنوز به طور قطعی اعلام نشده نیست اما لیست های جریال المستقبل به رهبری سعد حریری و حزب الطاشناق پیشتاز هستند.

واکنش رژِیم صهیونیستی به نتایج

رسانه های رژیم صهیونیستی در واکنش به نتایج انتخابات لبنان و پیروزی فهرست حزب الله و هم پیمانانش در این انتخابات نوشتند: انتخابات لبنان قدرت حزب الله را تقویت می کند و آمریکا را دچار مشکل می کند.

میزان مشارکت: ۴۹.۲۰

روند شمارش آرا در انتخابات پارلمانی لبنان همچنان ادامه دارد و نهاد المشنوق وزیر کشور اعلام کرده است که نتایج غیر رسمی از مشارکت ۴۹.۲۰ درصدی در انتخابات حکایت دارد.

المشنوق با اشاره به اینکه روند رای گیری به دلیل قانون جدید کند بود، تاکید کرد: کسانی که رای نداده اند متحمل این مسئولیت هستند که نسبت به عملکرد سیاست مداران اعتراضی نداشته باشند.

وی همچنین گفت: به نوعی قانون انتخاباتی نیاز داریم که نسبیت را حفظ کند و از تاثیر طایفه گرایی بکاهد.