معرفی نامزد بزرگ‌ترین حزب اپوزیسیون ترکیه برای انتخابات ریاست‌جمهوری

شفقنا- بزرگ ترین حزب اپوزیسیون ترکیه یکی از نمایندگان پارلمان را به عنوان نامزد خود در انتخابات ریاست جمهوری این کشور معرفی کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از پایگاه عربی روزنامه «دیلی صباح» ترکیه، حزب جمهوری خواه خلق (CHP) به عنوان بزرگ ترین حزب اپوزیسیون این کشور پیش از ظهر امرور (جمعه) اعلام کرد که «محرم اینجه»، نماینده استان «یالوا» در پارلمان، نامزد رسمی حزب در انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در ۲۴ ژوئن آینده (سوم تیر) خواهد بود.

بر اساس این گزارش، پیش از این نیز مشخص بود که این سیاستمدار ۵۳ ساله دارای بیشترین شانس برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه از سوی حزب جمهوری خواه خلق می باشد به ویژه آن که «کمال قلیچدار اوغلو»، رئیس این حزب اعلام کرده بود که نامزد انتخابات ریاست جمهوری نمی شود.

این در حالی است که اینجه از سال ۲۰۰۲ میلادی تاکنون عضو پارلمان ترکیه بوده و پیش از این دو بار در انتخابات داخلی حزب جمهوری خواه خلق، در رقابت با قلیچدار اوغلو بر سر پست ریاست حزب شکست خورده با این حال گفته می شود یک شخصیت عمل گرا و محافظه کار میانه رو به شمار می آید و از محبوبیت مردمی برخوردار است.