ادامه بمباران غوطه شرقی همزمان با نشست شورای امنیت

دویچه وله
بمباران غوطه شرقی توسط ارتش سوریه همچنان ادامه دارد. بمباران این منطقه در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل متحد روز پنج‌شنبه در ارتباط با برقراری آتش‌بس در سوریه تشکیل جلسه داده است.
بمباران غوطه شرقی در شرق دمشق توسط ارتش سوریه روز پنج‌شنبه (۳ اسفند / ۲۲ فوریه) نیز همچنان ادامه داشت. این بمباران در شرایطی انجام می‌شود که شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز در همین روز در ارتباط با برقراری آتش بس در سوریه تشکیل جلسه داده است.

استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در آستانه نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد، بمباران غوطه شرقی را "کشتار" مردم این منطقه نامیدند.
صدراعظم آلمان روز پنجشنبه در نطقی ۲۰ دقیقه‌ای در مجلس نمایندگان آلمان، "بوندس تاگ"، خواستار پایان کشتار در سوریه شد و گفت: «باید با تمام قوا، هر کاری از دست‌مان بر‌آید انجام دهیم تا کشتار ادامه نیابد.»

استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل متحد در سوریه نیز ابراز امیدواری کرد که در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد که روز پنج‌شنبه به خواست روسیه تشکیل می‌شود، همه اعضا با آتش‌بس موافقت کنند
انوس مومسیس، هماهنگ‌کننده نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز خواستار آن است که همه اعضای این شورا رای به آتش‌بس دهند. روسیه اما اعلام کرده که برای وتو نکردن قطعنامه شورای امنیت شرط‌هایی دارد؛ شرط‌هایی که به موجب آنها باید ادامه برخی حملات مشمول توقف نشوند.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، گفت کشورش موافق آتش‌بس ۳۰ روزه است، اما این آتش بس نباید شامل مبارزه با جریان تروریستی "دولت اسلامی" و جبهه اسلام‌گرایان النصره سوریه، شاخه سوریه‌ی شبکه تروریستی القاعده شود. این گروه‌ها با موشک و خمپاره به محلات مسکونی دمشق حمله می‌کنند.