طرح فاشیشتی دومین حزب بزرگ دانمارک برای مناطق مهاجرنشین

(تیتر از جنگ خبر)
ایسنا
حزب پوپولیست راست‌گرای «مردم دانمارک» از یک طرح هفت‌بندی رادیکال برای مقابله با مشکلات اجتماعی در مناطق و محله‌های مهاجرنشین پرده برداشت.

به نقل از پایگاه خبری راشا تودی، نخست‌وزیر دانمارک پیش از این تهدید کرده بود که گتوهای مهاجرنشین را تخریب خواهد کرد.

جنجالی‌ترین بخش طرح هفت‌بندی رادیکال برای مقابله با مشکلات اجتماعی در مناطق و محله‌های مهاجرنشین، اعمال منع آمدوشد برای کودکان زیر ۱۸ سال پس از ساعت هشت شب در خیابان‌های مناطق مهاجرنشین است.

مارتین هنریکسن، سخنگوی حزب مردم دانمارک گفت، همین حالا هم قوانینی وجود دارد که به مقام‌های محلی اجازه می‌دهد چنین محدودیت‌هایی اعمال کنند و این شامل دانش‌آموزان و یا شاغلان نمی‌شود.

او گفت، طرح این حزب اطمینان حاصل می‌کند که کودکان به جای جذب در باندها مشغول تحصیل می‌شوند.

هنریکسن افزود، گشت‌ محسوس خصوصا در گتوها که دارای بیشترین آمارهای جرم در این کشور است، تشدید خواهد شد. از دیگر پیشنهادها، توقف ساخت مساجد با مناره است. به گفته او، مسلمانان باید به جای مساجد در مکان‌هایی که نماد خاصی ندارند، مثل دفاتر و انبارها، عبادت کنند.

گرچه دانمارک در ۲۰۱۷ تنها ۳۵۰۰ درخواست پناهندگی دریافت کرد که کمترین میزان از ۲۰۰۸ بود اما حزب مردم دانمارک معتقد است که شرایط جذب پناهجویان باید محدودتر هم شود. آنها همچنین تاکید دارند نباید به پناهجویان موقت حق شهروندی داده شود بلکه باید هر چه سریعتر آنها را به کشورهایشان بازگرداند. براساس آمارهای سال گذشته، حدود ۱۳ درصد از جمعیت ۵.۷ میلیونی دانمارک مهاجر هستند و حدود دو سوم آنها از خارج از اروپا آمده‌اند.