نویسنده کتاب جنجالی در باره ترامپ: رئیس‌جمهوری آمریکا اعتبار ندارد

بی بی سی
نویسنده یک کتاب جنجالی در باره دونالد ترامپ گفته است با هر فردی که برای کتاب مصاحبه کرده، رئیس‌جمهوری آمریکا را کودکی خوانده که نیازمند خشنودی لحظه‌ای است.

مایکل وولف به شبکه خبری ان‌بی‌سی گفته است این چیزی بود که تقریبا تمامی افرادی که در کاخ سفید با آنها صحبت کرده روی آن توافق داشتند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا کتاب "آتش و خشم" را که حاوی ادعاهای مخرب علیه او است، "سرشار از دروغ" خوانده است.

وکیلان آقای ترامپ تلاش کردند جلوی توزیع کتاب را بگیرند اما ناشر کتاب "آتش و خشم؛ درون کاخ سفید ترامپ" کتاب را زودتر از موعد ارائه کرد.

مایکل وولف به شبکه خبری ان‌بی‌سی گفته است این چیزی بود که تقریبا تمامی افرادی که در کاخ سفید با آنها صحبت کرده روی آن توافق داشتند.

آقای وولف گفت: "این مرد (ترامپ) کتاب نمی‌خواند، (به چیزی) گوش نمی‌کند."

او در باره افرادی که صحت و دقت کتاب او را زیر سئوال می‌برند گفت: "پای آن‌چه که نوشته می‌ایستد."

آقای وولف گفت "دونالد ترامپ احتمالا از هر فرد دیگری که روی کره زمین قدم زده کمتر اعتبار دارد."
در این کتاب، استیو بنن، ملاقات تابستان سال ۲۰۱۶ پسر بزرگ آقای ترامپ با نماینده روسیه در برج ترامپ را "خائنانه" توصیف کرده است.

استیو بنن مشاور ارشد آقای ترامپ است که سال پیش اخراج شد.

در این کتاب نوشته شده که آقای ترامپ خود از پیروزی در انتخابات شگفت‌زده شده بود.
گفته شده که این کتاب بر مبنای بیش از ۲۰۰ مصاحبه نوشته شده اما بخش‌هایی از کتاب که پیش از انتشار عمومی در دسترس قرار گرفت با انتقادهایی مواجه شد.

جان ساپل، دبیر بخش آمریکای بی‌بی‌سی می‌گوید حتی اگر نیمی از آنچه در کتاب آمده درست باشد، تصویری بسیار انتقادی از یک رئیس‌جمهوری پارانوئید و کاخ سفید آشفته ارائه می‌دهد.

دونالد ترامپ گفته است با مایکل وولف، نویسنده کتاب صحبت نکرده و به او اجازه دسترسی به کاخ سفید را هم نداده و گفته است کتاب سرشار از دروغ و به نقل از منابعی است که وجود ندارند.
آقای ترامپ به ادعای منسوب به آقای بنن هم واکنش خشمگینانه‌ای نشان داده و گفته است استیو بنن با از دست دادن مقامش در کاخ سفید "عقلش را هم از دست داده" است.

آقای بنن در برنامه رادیو بریتبارت واکنش نشان داد و گفت آقای ترامپ "مرد بزرگی" است و "شبانه‌روز" از او حمایت می‌کند.

پس از آن که آقای ترامپ با سناتورهای جمهوریخواه دیدار کرد، خبرنگاری از رئیس‌جمهوری آمریکا پرسید آیا آقای بنن به او خیانت کرده و آقای ترامپ در پاسخ گفت: "نمی‌دانم. او شب پیش مرا مرد بزرگی خواند و او آشکارا لحن خود را سریعا عوض کرده است."