بالا گرفتن اختلافات میان ترامپ و رئیس قبلی ستاد انتخاباتی‌اش

دویچه وله
استیو بنن، مشاور ارشد پیشین دونالد ترامپ، در کتاب "آتش و خشم؛ درون کاخ سفید ترامپ" ملاقات پسر بزرگ ترامپ با نماینده روسیه را "خائنانه" توصیف کرده است. وکلای ترامپ بنن را به اقدام حقوقی تهدید کرده‌اند.
شبکه تلویزیونی "سی‌ان‌ان" آمریکا به نقل از چارلز هاردر، یکی از وکلای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرده که ارتباط استیو بنن، مشاور ارشد سابق دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری با یک روزنامه‌نگار به نام مایکل وولف در ارتباط با کتابی که قرار است منتشر شود، دعاوی حقوقی فراوانی به وجود می‌آورد.

چارلز هاردر از جمله ادعاهای حقوقی تهمت‌زنی، توهین و افترا را نام برده و گفته است که شخصیت و آبروی موکل او در پی این اتهامات خدشه‌دار شده است. او در ادامه استیو بنن را به نقض توافقی محرمانه متهم کرده است.
روز سه‌شنبه (۱۷ دی / ۷ ژانویه) قرار است کتاب روزنامه‌نگاری به نام مایکل وولف با عنوان "آتش و خشم؛ درون کاخ سفید ترامپ" منتشر شود. گفته می‌شود که مشاور ارشد سابق دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری در این کتاب اتهام‌های سنگینی به پسر ارشد و همچنین داماد ترامپ وارد کرده است.

استیو بنن در بخشی از این کتاب که روز چهارشنبه (۱۳ دی / ۳ ژانویه) در روزنامه "نیویورک" منتشر شد، پسر بزرگ و همچنین جرد کوشنر، داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را به خاطر ملاقات‌شان در سال ۲۰۱۶ با نماینده روسیه در برج ترامپ، خلاف اصل میهن‌دوستی و "خائنانه" توصیف کرده است.
گفته می‌شود نماینده روسیه در این ملاقات به پسر و داماد دونالد ترامپ پیشنهاد کرده بود اطلاعاتی از هیلاری کلینتون، رقیب حزب دموکرات آقای ترامپ در اختیارش بگذارند تا بتواند وجهه خانم کلینتون را خراب کند.

ترامپ پس از انتشار گوشه‌هایی از کتاب استیو بنن در روزنامه "نیویورک" به سرعت واکنش نشان داد. او در یک موضع‌گیری رسانه‌ای اعلام کرد که بنن با خارج شدن از کاخ سفید و دولت آمریکا، نه تنها کارش را بلکه "عقل‌اش را هم از دست داده است."

کتاب "آتش و خشم؛ درون کاخ سفید ترامپ" به شدت شهرت یافته و با انتشار گوشه‌هایی از آن، کتاب به پرفروش‌ترین کتاب شرکت آمازون بدل شده است. این کتاب یک روز قبل از انتشار بخش‌هایی از آن در رده ۴۸ هزار و ۴۴۹ شرکت کتاب آمازون قرار داشت.
استیو بنن، مشاور ارشد سابق دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری و سردبیر ملی‌گرا و تندروی سایت خبری برایتبارت، نقش بسیار مهمی در پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا داشت. ترامپ بنن را در ماه اوت سال گذشته میلادی (۲۰۱۷) برکنار کرد.