محکومیت نماینده زن مجلس ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها به ۲۱ ماه زندان

ایرنا
لیلا بیرلیک نماینده شهر شیرناک در مجلس ملی ترکیه و عضو حزب دموکراتیک خلق ها(ح.د.پ) به تحمل 21 ماه مجازات زندان محکوم شد.

به نقل از وبسایت روزنامه ینی آکیت، جلسه رسیدگی به اتهامات لیلا بیرلیک در دادگاه کیفری شیرناک در غیاب وی و با حضور وکلایش برگزار شد.

بنا بر اعلام این رسانه، قاضی دادگاه پس از شنیدن دفاعیات وکلا و بررسی اسناد پرونده، لیلا بیرلیک نماینده شهر شیرناک را به علت توهین به رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه به 21 ماه حبس محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، ترکیه بعد از کودتای 25 تیرماه سال 2016، افراد بی شماری را به مراجع قضایی احضار کرد ولی اعضا و نمایندگان حزب کُردی دموکراتیک خلق ها(ح.د.پ) از حضور در مراجع قضایی سر باز زدند.

از آبان ماه سال گذشته رهبران و تعدادی از نمایندگان حزب دموکراتیک خلق ها به اتهام همکاری با گروه های تروریستی دستگیر و روانه زندان شدند و تعداد دیگری از نمایندگان این حزب از مجلس ترکیه اخراج شدند و حق عضویت آنها در پارلمان ترکیه سلب و لغو شد.

صلاح الدین دمیرتاش و فیگن یوکسک داغ رهبران حزب دموکراتیک خلق های ترکیه(ح.د.پ) به همراه 9 نفر از نمایندگان این حزب در پی لغو مصونیت سیاسی نمایندگان مجلس و به اتهام همکاری با گروه های تروریستی از 14 آبان ماه سال گذشته بازداشت شده و در زندان به سر می برند.

تعداد اعضای حزب دموکراتیک خلق های ترکیه(ح.د.پ) به عنوان سومین حزب بزرگ حاضر در مجلس این کشور در پی سلب عضویت یوکسک داغ، آیدوغان، ساری یلدیز و اوزتورک از نمایندگان این حزب به 55 نفر کاهش یافته است.