شرکت های چینی و آمریکایی قراردادهایی به ارزش ۲۵۰ میلیارد دلارامضا کردند

ایرنا
شرکت های چینی و آمریکایی امروز پنجشنبه و همزمان با دومین روز از سفر' دونالد ترامپ ' رئیس جمهوری آمریکا به چین، 19 قرارداد تجاری و سرمایه گذاری به ارزش 250 میلیارد دلار امضا کردند.

این قراردادها در حوزه های انرژی، مواد غذایی، حمل و نقل و خرید تجهیزات امنیتی از جمله بالگرد است.

از جمله این قراردادها می توان به قرارداد خرید لاستیک توسط شرکت دوچرخه های عمومی 'موبایک' از 'DowDuPont' آمریکا، خرید گوشت توسط شرکت تجارت الکترونیک JD از ایالت مونتانا، قرارداد خرید سویا از آمریکا و خرید هلی کوپتر توسط 'Reignwood star' پکن از 'Bell' امریکا اشاره کرد.

چین قول داده است که با امضای قراردادهای تجاری بیشتر با آمریکا و تمرکز بر سرمایه گذاری، بخشی از کسری تجاری آمریکا را در برابر پکن که به 347 میلیارد دلار رسیده است، کاهش دهد.

همزمان 'شی جین پینگ' رییس جمهوری خلق چین پس از ملاقات با ترامپ در پکن گفت که سفر رییس جمهوری آمریکا به چین دستاوردهای مثبتی خواهد داشت.

او در ارتباط با امضای این قراردادها گفت: آمارها نشان داده اند که چین و ایالات متحده در زمینه همکاری های اقتصادی و تجاری، پتانسیل دوجانبه ای دارند.

وزارت بازرگانی چین هم در بیانیه ای آورده است که دو کشور باید با تمرکز بر بخش هایی که اشتراکات زیادی در آنها دارند و با باز کردن مسیر صادرات فن آوری های پیشرفته آمریکا به چین، منازعات تجاری را حل و فصل کنند.

ترامپ دیروز چهارشنبه سفر رسمی سه روزه به چین را آغاز کرد .

او برای اولین بار از زمان به قدرت رسیدن در آمریکا و پس از تمدید دبیرکلی 'شی جین پینگ' در حزب حاکم چین به پکن سفر کرده است.