وزیر وحدت کره جنوبی: حدود 90 درصد صادرات کره شمالی تحریم شده است

ایرنا
وزیر وحدت کره جنوبی گفت که بر اساس قطعنامه شورای امنیت و تدابیر یکجانبه آمریکا حدود 90 درصد از صادرات کره شمالی تحت تحریم است.

'چو میونگ گیون' گفت که کره شمالی با شرایط اقتصادی به مراتب بحرانی تر از سال های 1990 مواجه خواهد شد.
آمارها نشان می دهد در جریان بحران اقتصادی بزرگی که در آن زمان کره شمالی را فرا گرفت نزدیک به سه میلیون نفر در این کشور جانشان را براثر گرسنگی از دست دادند.

وی گفت پس از مرگ 'کیم ایل سونگ' بنیانگذار کره شمالی این کشور همواره با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم کرده اما شرایط برایش اکنون به مراتب سخت تر شده است.

میزان صادرات کره شمالی در طول سال نزدیک به سه میلیارد دلار است که حالا وزیر وحدت کره جنوبی می گوید نزدیک به 90 درصد از تولیدات صادراتی این کشور در معرض تحریم قرار گرفته است.

این در شرایطی است که رسانه های کره شمالی در روزهای گذشته از مردم این کشور خواسته اند برابر تحریم ها مقاومت کرده و تسلیم فشارهای اقتصادی نشوند.

حزب حاکم کار در کره شمالی هم گزارش کرده است که این کشور از تحریم ها قوی تر است و در بسیاری از زمینه ها خودکفاست و فشارهای اقتصادی باعث تغییر شرایط نخواهد شد و سیاست های خصمانه فقط به تنش ها دامن می زند.

این حزب می افزاید که کره شمالی با شمشیر خودکفایی و مقاومت و با بهره گیری از علم و فن آوری می تواند از این برهه سخت و تحریم ها عبور کند.