آمریکا آیین نامه تحریم های انرژی روسیه را منتشر کرد

ایرنا
وزارت خارجه آمریکا آیین نامه تحریم های انرژی فدراسیون روسیه را منتشر کرد.

به نقل از تارنمای وزارت خارجه آمریکا، این آیین نامه عمدتا مربوط به بخش های 225 و 232 «قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها» موسوم به «کاتسا» است.

بخش 225 کاتسا به تحریم سرمایه گذاری در «پروژه های ویژه نفت خام روسیه» از اول سپتامبر 2017 (دهم شهریور 1396) به بعد مربوط می شود.

هدف بخش 232 نیز آن گروه از خطوط لوله صادرات انرژی است که 1) از فدراسیون روسیه شروع می شود، و 2) هیدروکربن ها را از سرزمین بین المللی یا مرز دریایی برای تحویل به کشوری دیگر منتقل می کند.

در اطلاعیه وزارت خارجه آمریکا آمده است که این آیین نامه اقدام تحریمی نیست بلکه انتشار اطلاعات به منظور شفافیت در زمینه اجرای تحریم هاست. تحریم های کاتسا متعاقب مصوبه دوحزبی کنگره آمریکا برای مقابله با دولت روسیه وضع شد.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: ما از دولت روسیه می خواهیم که به تعهداتش در توافقنامه های مینسک عمل کرد و از شبه جزیره کریمه خارج شده و نفوذهای سایبری را متوقف کند.

اطلاعیه وزارت خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: ما اطلاعاتی از طیف وسیعی از طرف ها – دولت های خارجی، اتحادیه ای صنعتی و شرکت های گوناگون – دریافت و بررسی کرده و آیین نامه تحریم ها را تنظیم کردیم. ما با متحدان و شرکای خود در اجرای این تحریم های همکاری می کنیم تا هزینه هایی بر دولت روسیه تحمیل کنیم. ما در عین حال سعی می کنیم تا از تاثیرات منفی ناخواسته [این تحریم ها] بر سایرین جلوگیری شود.

تحریم های کاتسا، علاوه بر روسیه، ایران و کره شمالی را نیز شامل می شود.