ترامپ:از دیدار پسرم با وکیل روس مطلع نبودم

ایرنا
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در مصاحبه با خبرگزراری رویترز اعلام کرد که از دیدار سال گذشته پسرش با وکیل روسی تا چند روز پیش مطلع نبوده است.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، دونالد ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا از دیدار پسرش با ناتالیا وسلنیتسکایا وکیل روسی، در ماه ژوئن سال گذشته مطلع بوده است، پاسخ داد، تا دو روز پیش که این خبر را شنیده، از آن اطلاعی نداشته است.

وی در ادامه عنوان داشت که پسرش را گناهکار نمی داند.

پسر دونالد ترامپ پس از اینکه این وکیل روس خود را وابسته به کرملین معرفی کرده بود و اظهار داشته بود که اطلاعاتی درباره هیلاری کلینتون و حمایت رسمی مسکو از این شخص دارد، حاضر به ملاقات با وی شده بود.

خبرنگار رویترز همچنین از وی در خصوص دیدارش با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه سوال کرد،که ترامپ در این خصوص گفت: در دیدارم با پوتین از دخالت وی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوال کردم و این کار را دو بار انجام دادم و هر دوبار نیز پاسخ پوتین به آن منفی بود.

ترامپ اذعان کرد که در این خصوص، حداقل 20 تا 25 دقیقه در دیدار بیش از دو ساعته خود با پوتین صحبت کرده است اما هر دوبار که به انحای مختلف از وی سوال کرده، وی دخالت روسیه در این امر را رد کرده است.

در حالی که سازمان های جاسوسی آمریکا و بعضی از اعضای کابینه دولت ترامپ ماه هاست از دخالت روسیه در انتخابات آمریکا صحبت می کنند، ترامپ این موضوع را به نوعی به حاشیه می راند و اظهار می دارد که ممکن است عوامل و بازیگران دیگری در این امر دخالت کرده باشند.