بازداشت یکی از نزدیکان بن علی در فرانسه و درخواست تونس برای استرداد وی

ایسنا
مقامات تونس اعلام کردند از مسئولان فرانسوی درخواست خواهند کرد پدر داماد رئیس‌جمهوری مخلوع این کشور را به دنبال بازداشتش در این کشور به آنها تحویل دهند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، مقامات تونس اعلام کردند، طبق حکم جلب بین‌المللی که قاضی تحقیقات تونس در سال ۲۰۱۱ صادر کرد از مقامات فرانسه درخواست خواهند کرد که منصف الماطری، پدر صخر الماطری یکی از دامادهای زین العابدین بن علی، رئیس‌جمهور مخلوع تونس را تحویل مسئولان این کشور بدهند.

براساس این گزارش، فرانسه براساس حکم جلب بین‌المللی صادره از سوی تونس در ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۱ موفق شد، دهم ماه جاری میلادی منصف الماطری (۸۳ ساله) را در جریان بازرسی اقامتگاه مسافران در بندر مرسلیا بازداشت کند.

دادگاه تونس منصف الماطری را به دلیل دست داشتن در پرونده‌هایی که اکثر آنها مربوط به فساد و سوءاستفاده از قدرت در دوره حکومت بن علی است، تحت پیگرد قرار داد.

قاضی دادگاه استیناف در شهر "اکس آن پرووانس" در نزدیکی بندر مرسلیا منصف الماطری را تا زمان تکمیل بازجویی‌ها تحت نظارت قضایی قرار داده است و قرار است دادگاه تونس پرونده‌ای را به این دادگاه به منظور تحویل آن به مقامات تونس ارسال کند.

این دادگاه فرانسوی الماطری را ملزم کرده است یک بار در هفته به منظور امضا در محل اداره امنیتی این شهر حاضر شود و ضمانت مالی به ارزش ۷۰ هزار یورو را در دو بخش پرداخت کند.

انتهای پیام