آکسفام: نزدیک به ۷۰ درصد جمعیت یمن نیازمند کمک اضطراری هستند

ایرنا
موسسه 'آکسفام' اعلام کرد که در یمن نزدیک به 19 میلیون نفر معادل 70 درصد جمعیت این کشور، نیازمند کمک های اضطراری هستند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی آکسفام، مردم یمن در حال تجربه یکی از وخیم ترین بحران های انسانی جهان هستند و این در حالی است که مناقشه در این کشور و حملات ائتلاف تحت رهبری عربستان تاکنون بیش از 46 هزار کشته و مجروح بر جا گذاشته است.

همچنین بیش از 3 میلیون نفر در یمن مجبور به ترک خانه های خود به علت بمباران ها و درگیری های نظامی شده اند.

این گزارش می افزاید: اقتصاد یمن در آستانه فروپاشی است و تعداد بی شماری از خانه ها و مزارع و بخش های حیاتی زیرساختها ویران شده اند.

قیمت مواد غذایی در یمن رو به افزایش بوده و بسیاری از مردم فقیر این کشور درآمد خود را از دست داده اند که در نتیجه الان حدود 17 میلیون یمنی معادل 60 درصد جمعیت این کشور با ناامنی غذایی و سوء تغذیه رو به رو هستند که از این تعداد حدود 7 میلیون نفر در آستانه قحطی و گرسنگی هستند.

در یمن پیش از جنگ نیز نزدیک به 90 درصد مواد غذایی این کشور از خارج وارد می شد و جنگ و بمبارانها موجب اختلال در واردات مواد غذایی به این کشور شده است.

به گزارش ایرنا، پیش از این نیز نتایج گزارش تکمیلی اخیر سه سازمان بین المللی وابسته به سازمان ملل درباره امنیت غذایی در مدت زمانی ژوئن 2016 (خرداد 1395) تا مارس 2017 (اسفند 1395) نشان داد امنیت غذایی در یمن بحرانی است.

این گزارش حاکی است که 20 استان از 22 استان یمن در مرحله وضعیت اورژانسی و بحرانی فقدان امنیت غذایی به سر می برند و بیش از دو سوم جمعیت یمن با خطر گرسنگی مواجه بوده، نیاز فوری به کمک های بشر دوستانه دارند.
نهادهای سازمان ملل خاطرنشان کردند که 17 میلیون نفر معادل 60 درصد جمعیت یمن از فقدان امنیت غذایی رنج برده و نیازمند کمک های بشر دوستانه هستند.

...