بیش از ۵۰ کشته و زخمی در پی حمله به یک عروسی در عراق


دویچه وله
حمله‌ای در نزدیکی تکریت، در استان صلاح‌الدین عراق. این بار مراسم جشن عروسی هدف یک حمله تروریستی قرار گرفت. حمله‌ای که دست‌کم ۲۶ کشته به جای گذاشت و شادی را به غم و جشن را به عزا بدل کرد.


بر اساس خبر منتشر شده از سوی خبرگزاری فرانسه از سامرا، در اثر یک حمله انتحاری به مراسم جشن عروسی در منطقه الحجاج، حداقل ۲۶ نفر کشته و ۲۵ نفر دیگر مجروح شده‌اند.

این حمله‌ چهارشنبه ۸ مارس توسط دو مهاجم انتحاری صورت گرفت. خبرهای دقیق‌تر این حمله تروریستی روز پنجشنبه ۹ مارس توسط ماموران پلیس این کشور منتشر شده است.

مطابق خبری که ماموران پلیس در اختیار رسانه‌ها قرار داده‌اند، هر دو مهاجم با منفجر کردن جلیقه‌های خود منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر در این مراسم عروسی شدند. ابتدا یکی از دو مهاجم در بین جمع مردانی که سرگرم رقص و پایکوبی بودند، خود را منفجر کرد و پس از آن مهاجم دوم جلیقه خود را منفجر کرد.

منطقه الحجاج در شمال بغداد و در مسیر بین تکریت و بیجی واقع است.
تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. این در حالی است که شبه‌نظامیان وابسته به گروه تروریستی "دولت اسلامی" به طور مستمر دست به حملات انتحاری در عراق می‌زنند. حملاتی که تنها متوجه نیروهای نظامی و انتظامی عراق نیست، بلکه شهروندان غیرنظامی را نیز در بر می‌گیرد. از این رو، نیروهای امنیتی احتمال می‌‌دهند که این حمله نیز توسط نیروهای داعش صورت گرفته باشد.