اینترنت موبایل‌ها در اصفهان قطع شد. فضای اصفهان امنیتی شد

بهار نیوزگروه جامعه: مشاهدات نشان می‌دهد اکنون اینترنت همراه اول و ایرانسل قطع شده و دلیل آن، تجمعی بود که از پیش ازسوی مردم اصفهان اطلاع رسانی شده بود. فضای امنیتی در حالی بر شهر اصفهان مستولی شده که مسئولان مرکز پزشکی فیض از تعداد بالای مراجعه کنندگان به دلیل مشکلات چشمی سخن می‌گویند.

چادر کشاورزان را به آتش کشیدند
یکی از کشاورزان اصفهانی با بیان اینکه ساعت ۳ نیمه شب چهارشنبه چادر‌های کف زاینده رود را به آتش کشیدند، گفت: این در حالی است که کشاورزان تنها یک خواسته داشتند و آن حقابه شان بود. ما در این مدت خیلی صبوری کردیم و تنها در بستر رودخانه تجمع می‌کردیم تا اعتراض ما به گوش مسئولان و به خصوص وزیر نیرو برسد، اما با مسئولان سازمان اطلاعات و شهرداری اصفهان در تلاش برای خواباندن این اعتراضات، دست به آتش زدن چادر‌ها زدند و شبانه مردم مجبور به فرار شدند.

آتش زدن چادرهای کشاورزان اصفهانی
این کشاورز اصفهانی ادامه داد: بعد از آتش زدن چادر‌ها در نیمه شب وقتی صبح زود به مکان اعتراض مان رفتیم هیچ نشانی از صندلی ها، چادر‌ها و بقیه وسایل نبود. این وسایل همه مال کشاورزانی بود که برای آن هزینه داده بودند. اما این در حالی است که شهرداری با لودر تمام آن وسایل را نابود کرد و از آن نشانی نگذاشت.

چادر‌ و وسایل کشاورزان اصفهانی زیر لودر شهرداری له شد
یکی دیگر از کشاورزان اصفهانی با بیان اینکه ما تنها حقابه مان را می‌خواهیم، گفت: ما نه در تجمع هایمان در بستر زاینده رود به دنبال آشوب بودیم و نه خواسته نابجایی داشتیم، اما ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف در تلاش برای متفرق کردن ما بودند و موفق شدند. در این میان شهرداری اصفهان نیز از پا ننشست و چادرها و تمام وسایل را زیر لودر برد.

وی ادامه داد: چند روز گذشته بود که بیانیه‌ای ازسوی مردم اصفهان در حمایت از کشاورزان منتشر شد که نه تنها آقای وزیر نیرو که مسئولان قوه قضائیه نیز آن را امضا نکردند و ادامه تجمع ما تنها اعتراض به این مساله بود. کشاورزان درصدد بودند تا مسئولان در حمایت از آن‌ها کاری انجام دهند، اما وزیر نیرو هم دست خالی از اصفهان برگشت.
مراجعه مردم به بیمارستان چشم پزشکی فیض به دلیل گاز‌های اشک آور
«بیشتر افرادی که از صبح به بیمارستان مراجعه کرده اند به دلیل گاز‌های اشک آور یا گلوله‌های ساچمه‌ای از ناحیه چشم دچار مشکل شده اند و مراجعات بسیار افزایش یافته است.» این سخنان یکی از چشم پزشکان مرکز چشم پزشکی فیض اصفهان در گفتگو با اقتصاد ۲۴ است.