چهارمین روز تجمع شهروندان در میدان «امام ‎زادگان حلیمه و حکیمه خاتون» شهرکرد


چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱
روز چهارشنبه ۳ آذر، شماری از مردم استان چهارمحال و بختیاری، در اعتراض به بحران های آبی موجود ناشی از سیاست گذاری های غلط و عدم برنامه‌ریزی مشخص در حوزه مدیریت منابع آبی، در میدان «امام‎زادگان حلیمه و حکیمه خاتون» شهرکرد، دست به تجمع زدند.
به گزارش رکنا، شهروندان معترض در جریان این تجمع شعارهایی از قبیل «اینجا چهارمحاله، بردن آب محاله» و «چهارمحالی میمیرد، ذلت نمیپذیرد» را سر دادند.
این شهروندان ضمن اعلام مخالفت خود با طرحهای انتقال بین حوضه‌ای، خواهان توقف هرچه سریعتر طرح انتقال آب از طریق تونل گلاب و حفر تونل بهشت‌آباد شدند.
بر اساس این گزارش، هم‌اکنون ۹۶.۱ درصد مساحت چهارمحال و بختیاری درگیر خشکسالی است و این موضوع بر اُفت ذخایر آب زیرزمینی این استان به شدت تاثیر گذاشته است.
طرح انتقال آب بهشت آباد عنوانی است که برای طرح انتقال آب از استان چهارمحال و بختیاری به فلات مرکزی ایران به کار برده می‌شود. طبق برآوردهای انجام شده، قرار بود با اجرای این طرح، سالانه حدود ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب از استان چهارمحال و بختیاری به فلات مرکزی ایران منتقل شود.
کارشناسان در خصوص تونل انتقال آب گلاب نیز اعلام می کنند که احداث تونل گلاب از سال ۸۴ برای تامین آب کاشان پیش‌بینی شده و قرار است آب را به فلات مرکزی منتقل کند که این مساله باعث خشکی کامل زاینده‌رود در چهارمحال و بختیاری می‌شود.
شعارها:
- لرستان خوزستان اتحاد اتحاد
- ما مردمان جنگیم بجنگ تا بجنگیم
- مرگ برمافیا
- اینجا چهارمحاله بردن آب محاله
- چهارمحالی می میرد ذلت نمی پذیرد
- بختیاری می میرد ذلت نمی پذیرد