تظاهرات شهروندان در شهرکرد برای دومین روز متوالی


دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲ نوامبر ۲۰۲۱
روز دوشنبه ۱ آذر، شماری از شهروندان در شهرکرد برای دومین روز متوالی در خیابان‌های این شهر دست به راهپیمایی اعتراضی زدند.
در تضاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، شرکت کنندگان در این راهپیمایی اعتراضی شعار می‌دهند "اینجا چهارمحاله، بردن آب محاله".
روز گذشته یکی از معترضان با اشاره به این‌که مسئولان استان تا به حال صد بار وعده داده اما عمل نکرده‌اند، فریاد می‌زند: این مردم دیگر از پا نمی‌نشینند.
در همین حال دولت رئیسی در وحشت از گسترش اعتراضات اقدام به انتصاب یک پاسدار به‌عنوان استاندار چهارمحال و بختیاری کرده است.
حبیب فدایی در تجمع عظیم مردم چهارمحال و بختیاری: مردم چهار محال و بختیاری هیچگونه دشمنی با مردم اصفهان ندارند و علت مشکل آب را مافیای غارتگر آب می دانند
روز ۱ آذر، حبیب فدایی در میان تجمع مردم شهرکرد، با افشای طرح شیطانی سپاه پاسداران که« می خواهد میان مردم چهار محال و بختیاری و اصفهان اختلاف افکنی کند» گفت؛ تا زمانی که مشکل آب که علت آن سوء مدیریت جمهوری اسلامی و مافیای آب است، حل نشود لحظه ای از پای نخواهیم نشست و میدان را ترک نخواهیم کرد و اگر لازم هم باشد «برنو» به دست می گیریم.
یکی از زنهای شرکت کننده فریاد زد: « ما از شعار ها خسته ایم. عمل میخواهیم»
خبرگزاری حکومتی برنا به‌ن قل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت رئیسی نوشت: «در جلسه‌ای که به ریاست ابراهیم رئیسی برگزار شد، «غلامعلی حیدری» از سوی هیأت وزیران به‌عنوان استاندار چهارمحال و بختیاری تعیین شد.
پاسدار غلامعلی حیدری که از سوی رئیسی به‌عنوان استاندار چهارمحال و بختیاری منصوب شده است کارنامه‌ای از جنایت به‌عنوان، فرمانده پیشین سپاه پاسداران در اصفهان و چهارمحال و بختیاری، معاون بسیج و معاون سازمان پدافند غیرعامل را یدک می‌کشد.
«مردم اصفهان برادران ما هستند! آب را مافیای خودکامه ی آب می برد!»
کلیپهای دیگری از خیزش مردم شهرکرد
مردم معترض شعار می‌دادند:
- امروز آبمان را، فردا خاکمان را!
- صاحب سرچشمه‌ایم، از چه سبب تشنه‌ایم!
- بختیاری می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد!
- اینجا چهارمحاله، بردن آب محاله!
- نماینده بی‌عرضه، نمی‌خوایم، نمی‌خوایم!
- همشهری باغیرت، حمایت، حمایت!
- ننگ ما، ننگ ما، صدای و سیمای ما!
- اینجا چهارمحاله، دزدی آب محاله!