تجمع اعتراضی مردم شهرکرد و مسدود کردن معابر اصلی شهر


یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱ نوامبر ۲۰۲۱
روز یکشنبه ۳۰ آبان، شماری از شهروندان در شهرکرد، مقابل ساختمان استانداری چهارمحال و بختیاری تجمع کردند و سپس در خیابان های این شهر دست به راهپیمایی زدند.
تجمع این شهروندان در اعتراض به بی‌آبی و ناکارآمدی مدیران، صورت گرفته است.
شهروندان معترض در این تجمع شعارهایی از جمله شعارهای زیر را سر دادند.
لرستان، خوزستان حمایت حمایت
ننگ ما، صدا وسیمای ما
لرستان،خوزستان حمایت حمایت
بختیاری می میرد ذلت نمی پذیرد
اینجا چهار محاله بردن آب محاله
مهدی نادریان گزارشگر خبرگزاری حکومتی صدا و سیما از شهر کرد چنین گزارش داد:
امروز بعدازظهر بیش از هزار نفر از مردم چهارمحال و بختیاری با حضور در خیابانهای منتهی به چهار راه دولت در شهر کرد، پیگیری برای رفع مشکلات آبی این استان را خواستار شدند: یک نفر: ما چیزی نمی‌خواهیم غیر از حق آبه. غیر از این‌که حق خود استانه. یک نفر دیگر: ما ۳۰۰روستای فاقد آب آشامیدنی داریم. شهرک صنعتیهای ما اصلاً نه آب آشامیدنی دارند نه آب غیرشرب دارن حتی.
شعار جمعیت: مرگ بر مافیا، مرگ بر مافیا، مرگ بر مافیا. آب شرب، آب شرب، حق مسلم ماست
مجری: مردم در این تجمع با اشاره به خشکسالیهای اخیر و خشک شدن بیشتر چشمه‌ها و کاهش آب رودخانه‌ها، خواستار رسیدگی سریعتر به این مشکل شدند.
یک نفر دیگر: ما خواهان آب شرب هستیم نه فقط برای خودمون برای کل مردم کشورمون. ولی وقتی خودمون تشنه ایم، خانواده‌مان تشنه‌اند، وقتی واقعاً این‌قدر نیازمندیم باید حق آبه‌ها رعایت بشه، باید قانون رعایت بشه.
یک نفر دیگر: برین دشتهای جونغان دشتهای سفید دشت و دشتهای دیگر را ببینید. ببینید مردم با چه مصیبتی دارند زندگی می‌کنند.
مجری: مردم در این حرکت که از میدان انقلاب شهرکرد آغاز شد، خواستار اجرایی شدن طرحی جامع برای تأمین و توزیع عادلانه و منطقی آب برای چهارمحال و بختیاری و همه استانهای گرفتار در مشکلات آبی شده‌اند. با وجود خشکسالهای اخیر و کاهش (دبیهای) منابع آبی چهارمحال و بختیاری، این مردم تلاش دارند مطالبه خود و دغدغه خود برای تأمین آب شرب بیشتر از نیمی از مردم چهارمحال و بختیاری را به گوش مسئولان برسانند.