ورودی دفتر حسن نوروزی، نماینده مدافع کشتار آبان به آتش کشیده شد

دویچه وله
شنبه 29 آبان۱۴۰۰-November 20, 2021


خبرگزاری فارس از "تعرض" به دفتر حسن نوروزی، نماینده رباط‌کریم در مجلس خبر داد. دفتر این نماینده مجلس که اخیرا اظهارات جنجالی او درباره کشتار معترضان آبان‌ ۹۸ رسانه‌ای شده بود وقوع این حادثه را تائید کرده است.

دفتر حسن نوروزی، نماینده مجلس به آتش کشیده شد
ورودی دفتر حسن نوروزی نایب رئیس و سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس دوازدهم، شب جمعه ۲۸ آبان (۱۹ نوامبر) توسط افراد ناشناس به آتش کشیده شد. در این آتش‌سوزی تابلوی دفتر او سوخت
به گزارش خبرگزاری فارس، در مورد علت حادثه و چگونگی آن هنوز اطلاعاتی در دست نیست اما وقوع این حادثه از طرف دفتر حسن نوروزی تایید شده است.
تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این اقدام را بر عهده نگرفته است.
حمله به دفتر حسن نوروزی پس از اظهارات جنجالی او در ارتباط با کشتار آبان ۹۸ انجام گرفته است. اخیرا نوروزی در مصاحبه‌ای گفته بود یکی از آنهایی بوده که در آبان ۹۸ به مردم شلیک کرده است اما بعد او این سخنان را تکذیب کرد.
نایب رئیس و سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس دوازدهم، این اظهارات را در مصاحبه با سایت "دیده‌بان ایران" بیان کرده بود.

این سایت در مصاحبه با حسن نوروزی، نظر او را در باره محاکمه عاملان کشتار آبان ۹۸ جویا شده بود. این سوال به موازات برگزاری "دادگاه مردمی آبان" طرح شد؛ دادگاهی نمادین در لندن که شماری از شاهدان سرکوب و خشونت در آن شهادت دادند.
حسن نوروزی در پاسخ به خبرنگار "دیده‌بان ایران" گفته بود: «یکی از آن‌هایی که به مردم شلیک کرد من بودم. ما کُشتیم. حالا چه کسی می‌خواهد ما را محاکمه کند؟ طرف آمده بانک آتش زده، ماهم او را کشتیم.»
سخن او که شاهدی بود بر خونریزی و اذعان به سرکوب، در دادگاه مردمی آبان بازتاب گسترد‌‌ه‌ای داشت و بحثی در رسانه‌ها آفرید. تنها یک روز پس از انتشار این سخنان، نوروزی مسئله را انکار کرد و گفت: «در ‌آبان ۹۸ کسی کسی را نکشت.»
به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید
جمهوری اسلامی با گذشت دو سال از اعتراضات آبان تا کنون شمار دقیق کشته‌شدگان و زخمی‌ها را اعلام نکرده است. مقامات ایرانی درباره شکنجه‌ها، اذیت و آزار معترضان، از جمله تعرض جنسی به زنان زندانی، تا کنون سکوت اختیار کرده‌اند.