اعتراض و خيزش سراسری بازنشستگان براي سومين بار در سال جدید در ۲۷ شهر(۲۰ استان) ایران/”ما ديگه راي نميديم از بس دروغ شنيديم”، ”فقط کف خیابون بدست میاد حقمون”

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲ فروردین ۱۴۰۰ (۱۱ آوریل ۲۰۲۱)

تحصن بازنشستگان در اداره تامین اجتماعی تبریز


روز یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰، بازنشستگان و مستمری‌بگیران بجان آمده در سومین تجمع اعتراضی سراسری در سال جدید علیه ظلم و ستم رژيم آخوندی و عليه وضعیت وخيم معیشتی، حقوقهای پایین وگرانی کمرشکن که ادامه زندگی را برای آنان وخانواده‌هایشان غیرممکن کرده است در تهران و۲۶ شهر دیگر دست به اعتراض و خيزش زدند.

در تهران تجمع و راهپیمایی برغم حضور سنگین نیروهای سرکوبگر انتظامی در مقابل مجلس ارتجاع و در شهرستانها در مقابل شعب اداره تامین اجتماعی رژیم برگزار گردید. نیروهای انتظامی با صف بستن مقابل بازنشستگان و حمله و هجوم به نفراتی که مشغول فيلمبرداري بودند، تلاش میکردند مانع پیوستن مردم و انتشار اخبار مربوط به این تجمع اعتراضی شوند. در تهران نيروهاي سركوبگر خانمی را كه مشغول فيلمبرداري بود دستگیر کردند،‌ اما در پی اعتراض گسترده مردم ناچار به آزاد کردن او شدند. مردم شعارمي‌دادند «بي شرف بي شرف ولش كن». بازنشستگان تهرانی پس از تجمع در مقابل مجلس اقدام به راهپیمایی به سمت سازمان برنامه و بودجه نموده و شعار میدادند: «تاحق خود نگیریم یکشنبه ها همینیم».

در تبریز، بازنشستگان با پهن کردن سفره خالی نسبت به وضعیت وخامت بار اقتصادی بازنشستگان اعتراض کرده، و درحالیکه شعار میدادند وارد ساختمان تامین اجتماعی شده و در آنجا تحصن کردند. نیروهای سرکوبگر انتظامی با استفاده از باتوم تلاش میکنند مردم را از ساختمان خارج کنند، اما بازنشستگان مقاومت ميكنند.

در اصفهان، بازنشستگان بمدت دو ساعت خیابان عباس آباد را بسته و در مقابل تلاش نیروی انتظامی برای باز کردن مسیر مقاومت کردند. در رشت نیز بازنشستگان به رويارويي با نیروهای انتظامی که تعدادی از معترضین را بازداشت کرده بود پرداختند.

بازنشستگان در عمده شهرها، با شعار «ما دیگه رای نمیدیم، از بس دروغ شنیدیم» بر تحريم نمايش انتخابات رژيم آخوندي تاكيد كردند. آنها همچنین شعار‌میدادند،‌ «فقط کف خیابون بدست میاد حقمون»، «سفره ما خالیه ظلم و ستم کافیه»، «میمیریم میمیریم حقمونو میگیریم»، «وعده وعید کافیه سفره ما خالیه»، «روحانی دروغگو، حاصل وعده‌هات کو»، «دشمن ما همین جاست دروغ میگن امریکاست» و «ما دیگه رای نمیدیم عدالتی ندیدیم».

علاوه بر تهران بازنشستگان در مشهد، اصفهان، شیراز، اهواز، کرج، تبریز، رشت، کرمانشاه، اراک، قزوین، زنجان، اردبیل، خرم آباد، کرمان، ایلام، بجنورد، سنندج، ارومیه، شاهرود، ساری، نیشابور، نوشهر، بهشهر، شوش، شوشتر و دزفول در مقابل اداره کل تامین اجتماعی رژیم تجمع اعتراضی برگزار کردند.

خانم مريم رجوي رييس جمهور برگزيده مقاومت ايران اعتراضها و قيام بازنشستگان شريف در سراسر ايران را فرياد اعتراض عموم مردم ايران براي احقاق حقوق به يغما رفته شان توسط رژيم غاصب و فاسد رژيم آخوندها دانست. رژيمي كه ثروت ملي و ثمره رنج و كار زحمتشكان را در چپاولهاي حكومتي و در تنور جنگ افروزي و برنامه هاي اتمي و موشكي و تروريسم و سركوب داخلي به هدر ميدهد. خانم رجوي همچنین عموم هموطنان به ويژه جوانان را به همبستگي و حمايت از خواستهاي برحق باز نشستگان فراخواند و گفت تا ديكتاتوري آخوندي بر سر كار است، بيكاري و تورم و فساد و بي عدالتي و اختلاف طبقاتي بيشتر و بيشتر ميشود.