برجام؛ حمله خبرگزاری سپاه پاسداران به ظریف ( و صالحی) با کاریکاتور

ایران پرس نیوز
جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰- April 9 2021


انتشار کاریکاتوری علیه ظریف و صالحی در خبرگزاری تسنیم خبرساز شد. در کاریکاتور منتشر شده (در زیر گزارش) جو بایدن در حال دادن آبنبات به محمد جواد ظریف و علی اکبر صالحی وزیر خارجه و رییس سازمان انرژی اتمی است.

خبرگزاری تسنیم در توضیح این کاریکاتور نوشته است: "اظهارات برخی دولتمردان برخی نشانه‌ها و به‌ویژه صحبت‌های شب گذشته آقای علی‌اکبر صالحی این شائبه را پیش می‌آورد که دولت یا نادانسته و یا با آرزوی کسب یک آبنبات انتخاباتی بخواهد سیاست لغو تحریم‌ها توسط آمریکا را به محاق ببرد. متأسفانه برخی گمانه‌زنی‌ها از رفتار بعضی از دولتمردان و همچنین اخباری که به گوش می‌رسد حاکی از آن است که دولتی‌ها بی‌تمایل نیستند که با کسب یک آبنبات انتخاباتی، سیاست لغو همه تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران را بفروشند."

هادی محمدی فعال رسانه‌ای در واکنش به این کاریکاتور نوشته است: «گویا این بازی مسخره تمام نمیشه. هیج دیپلماتی در دنیا بدون اجازه و دستورالعمل مشخص نظام کشورش مذاکره نمیکنه، دوستان اگر فکر میکنن در حال گول خوردن یا گرفتن آب نبات هستیم به نهادهای عالی نظام بگن که گفتگوها متوقف بشه والا این خنجر از پشت زدن، به ضرر کشور و حتی دولت اصولگرای بعدیست»