سخنگوی دولت: اینکه می‌گویم کالاها گران نمی‌شود اما سریع گران می شود نشانه صداقت ماست

جام جم آنلاین
علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری با حضور خبرنگاران رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی گفت: دولت آمریکا راهی بجز پایان تحریم‌ها ندارد. موضع ما کاملا آشکار است، هیچ مذاکره‌ مستقیمی با آمریکا نداریم.
...
وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه علی رغم خواهش رئیس جمهور از وزارت خانه‌های صمت و کشاورزی برای ثبات در بازار و سخنان خود شما مبنی بر اینکه دولت تصمیمی برای افزایش قیمت کالاهای اساسی ندارد، در هفته اول و دوم فروردین هم مرغ به صورت رسمی افزایش و هم خودرو طبق سخنان رئیس شورای رقابت خودرو نیز گران می شود بنظر دولت یک رویکرد دوگانه دارد و در ویترین ادعای ثبات دارد اما در پشت ویترین به دنبال گران کردن کالاها است؟، گفت: دولت هیچ حرف پنهانی ندارد و به افکار عمومی هم پاسخگو بوده است.

ربیعی تصریح کرد: خداراشکر به یُمن دو اتفاق، هیچ حرف مگویی در دولت وجود نداشته و ندارد. یکی، شفافیت و عدم پنهانکاری در داخل دولت است. از آنجایی که دولت هیچ حرف پنهانی ندارد لذا هر ایده و موضوعی که در دولت مطرح بشود ، به مردم منتقل شده و دولت همواره به افکار عمومی پاسخگو بوده است.
...
ربیعی با اشاره به اینکه سیاست دولت کماکان نه تنها افزایش قیمتها نیست بلکه سیاست دولت، کنترل بازار و ثبات در قیمتها همراه با تلاش برای وفور کالا است، افزود: در مورد قیمت مرغ اتحادیه مرغداران مدتها بود که معتقد بود قیمت تمام‌شده مرغ و هزینه مبادله آن و نیز قیمت جهانی نهاده های دامی، افزایش یافته و به همین خاطر درخواست افزایش قیمت برای مقرون به صرفه بودن جوجه ریزی در تولید مرغ داشتند.
...
وی تصریح کرد: نمی‌خواهم سهم واقعیت‌های انکار ناپذیر را بگویم؛ نمی‌خواهم بگویم همه چیز درست انجام شده یک حقیقت وجود دارد تحریم های ظالمانه را نباید نادیده گرفت. هیچ دولت و قوه‌ای در دنیا نمی‌تواند بگوید نارسایی ندارم. اینکه من می‌گویم کالاها گران نمی‌شود اما به سرعت بعد از آن گران می شود نشانه صداقت ماست.


...