سومین روز تجمع کارکنان،اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند


دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ – ۵ آوریل ۲۰۲۱

روز دوشنبه 16 فروردین برای سومین روزمتوالی،جمعی از کارکنان،اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند برای اعتراض نسبت ادغام این دانشگاه در دانشگاه بیرجند در محوطه این واحد آموزش عالی در مرکز استان خراسان جنوبی اجتماع کردند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، در چند روز گذشته بود که گزارشی با عنوان ماجرای ادغام دانشگاه صنعتی بیرجند به کجا رسید؟ در خبرگزاری منتشر شد،گزارشی که حکایت از اعتراض کارکنان، کارمندان و اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند پیرو بد قولی‌های وزارت علوم داشت.
حال سه روز از اعتراض آنها می‌گذرد و گویا همچنان اعتراضاتشان ادامه دارد و کلاس‌های درس تعطیل است و با حضور در مسجد دانشگاه منتظر پاسخ هستند و حال دانشجویان و کارکنان دانشگاه صنعتی بیرجند نسبت به اجرای طرح الحاق این دانشگاه به دانشگاه بیرجند اعتراض دارند و از وزارت علوم درخواست دارند تا از اجرای این طرح کارشناسی نشده دست برداشته و تنها دانشگاه صنعتی شرق کشور را به حاشیه نبرند.
دانشگاه صنعتی بیرجند در سال 86 تاسیس شد و اکنون 70 عضو هیئت علمی از دانش آموختگان برتر دارد و بیش از 2 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و حال وزارت علوم با طرحی عجولانه می‌خواهد دانشگاهی با این عظمت و ظرفیت را به حاشیه ببرد.